Nvidia ma problem, jeśli chodzi o tanie laptopy. A właściwie dwa. Jeden nazywa się APU, a drugi iGPU. Oczywiście urządzenia tego typu z układami AMD przez długi czas były jedynie ciekawostką, chociaż to powoli się zmienia. Za to nowe procesory Intela z wydajną zintegrowaną grafiką to spore zaskoczenie. Producentom najzwyczajniej przestaje się powoli opłacać inwestowanie w dedykowane karty graficzne od zielonych w najniższej półce. Generują one jedynie dodatkowe koszty, ciepło i zabierają miejsce. Odpowiedzią na to mają być nowe GeForce MX450.

Nvidia GeForce MX450 w testach

Nvidia Geforce MX450 w testach

I jak się okazuje, jest to naprawdę dobra odpowiedź. Do tej pory układy graficzne z serii MX nie kojarzyły się z wydajnością, ponieważ nie musiały. Bycie czymś wydajniejszym od zintegrowanej grafiki Intela nie było nigdy żadnym wyzwaniem. To się jednak zmieniło, a seria MX zaczęła tracić sens. Z tego też powodu zieloni nareszcie musieli się przyłożyć. Według testów przeprowadzonych na stronie nowy procesor graficzny Nvidia GeForce MX450 jest o 33% szybszy niż poprzednia generacja MX350. Warto dodać, że istnieją trzy warianty MX450. Są to wersja niskoprofilowa, standardowa i wydajna. Każda wersja jest zaprojektowana dla różnych kształtów.

Zobacz też: Motorola Moto E7 Plus oficjalnie! Premiera najlepszego z najtańszych?

Wariant wydajny wykorzystuje tę samą konstrukcję co GTX 1650 i jest przeznaczona dla tanich laptopów do gier. Wersja standardowa jest bardziej kompaktowa i nadaje się do użytku w zwykłych notebookach i urządzeniach ultralekkich. Model niskoprofilowy jest wyspecjalizowany dla najcieńszych urządzeń, które mogą pomieścić dyskretny procesor graficzny. Jak więc wygląda sprawa z wydajnością? Najwyższy model osiąga podobne wyniki jak GTX 1050 3GB mobile. W przypadku dodatkowego podkręcenia tej karty zbliża się ona już do mobilnego GTX 1050 Ti. Biorąc pod uwagę, że mowa tu o tanich laptopach to jest to naprawdę świetny wynik. 

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.