Wydarzenie #CodeWeek2020 odbędzie się już za mniej niż miesiąc. O zbliżającym się święcie przypomniało Ministerstwo Cyfryzacji. Resort zachęca do zaangażowania się w to wydarzenie i zaznacza, że to największe święto programowania w Europie.

#CodeWeek2020 za mniej niż miesiąc – przypomnijmy, czym jest

CodeWeek to europejski tydzień kodowania. Tegoroczna edycja będzie pod wieloma względami wyjątkowa. CodeWeek w gruncie rzeczy potrwa nie tydzień, a dwa. Ze względu na pandemię, wiele inicjatyw będących częścią akcji odbędzie się online.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Idea Europejskiego Tygodnia Kodowania polega na promowaniu nauki programowania, ale też na zaangażowaniu państw w organizację możliwie największej liczby wydarzeń związanych z programowaniem. Poszczególne kraje rywalizują między sobą – wygrywa to państwo, którego obywatele zorganizują najwięcej oddolnych inicjatyw. W poprzednim roku w Polsce powstało ponad 15 tysięcy inicjatyw, co dało nam drugie miejsce na podium.

Czytaj także: 1000 nagród na 100 dni – ciekawy konkurs przed CodeWeek

Resort cyfryzacji ponownie zachęcił do organizowania wydarzeń związanych z programowaniem. Można je rejestrować na stronie codeweek.eu/add. Tylko zarejestrowane wydarzenia są brane pod uwagę w klasyfikacji państw pod kątem największej liczby zorganizowanych inicjatywTakim wydarzeniem mogą być też lekcje informatyki, turniej gier planszowych, spotkanie z seniorami, na którym wytłumaczycie im jak korzystać z internetu… Nie ma wymogów dotyczących liczby uczestników, ani scenariusza – wyjaśnia Ministerstwo. Organizatorzy 1000 pierwszych wydarzeń otrzymają nagrody, którymi są maty do programowania.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.