Na Allegro pojawiły się ostatnio dwie nowości: odroczona płatność dla firm oraz cenniki hurtowe dla sprzedawców. Administracja największej polskiej platformy sprzedażowej zauważyła, że kupuje na niej coraz więcej przedsiębiorców i to właśnie z myślą o ich zakupach zostały wprowadzone zmiany.

Cenniki hurtowe dla sprzedawców i odroczona płatność na Allegro – o co w tym chodzi?

odroczona płatność allegro

Odroczona płatność to nowa metoda zapłaty za zakupy między firmami. Pozwala ona sprzedawać i kupować z wydłużonym terminem płatności za fakturę. Dostawcą usługi jest firma PragmaGO i jest ona oparta o faktoring pełny. Jak to działa w praktyce? Od razu po realizacji zamówienia sprzedawca otrzymuje pieniądze, mimo że kupujący ma do 60 dni na opłacenie faktury. Daje to ochronę w przypadku, gdy klient nie zapłaci za zakupy. Zwiększa również popularność sprzedawcy w grupie klientów, którym zależy na możliwości zapłaty w późniejszym terminie. Odroczoną płatność można aktywować już dziś i spokojnie czekać, aż będzie ona dostępna dla klientów biznesowych.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Cenniki hurtowe polegają natomiast na tym, że sprzedający samodzielnie ustala, ile towaru musi kupić klient, by otrzymać konkretny rabat. Jeśli klient kupi minimum 20 sztuk, otrzyma rabat w wysokości 5%. Jeśli kupi minimum 50 sztuk, rabat wyniesie 10%, a za zakup 100 sztuk, klient otrzyma rabat 25% i tak dalej – taki przykład podaje Allegro. Platforma zaznacza jednak, że to sprzedawca ostatecznie zadecyduje o wysokości rabatu i liczbie zakupionych sztuk towaru niezbędnych do otrzymania zniżki.

Czytaj także: UOKiK bierze się za Allegro – urząd sprawdzi zasady naliczania prowizji

Cennik hurtowy mogą tworzyć i dodawać do ofert tylko sprzedający na kontach firmowych. Tylko przedsiębiorcy zobaczą także cennik hurtowy po kliknięciu oferty – indywidualni użytkownicy Allegro nie będą kupować hurtowo z rabatem.

źródło: Allegro
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.