Na Allegro pojawiły się ostatnio dwie nowości: odroczona płatność dla firm oraz cenniki hurtowe dla sprzedawców. Administracja największej polskiej platformy sprzedażowej zauważyła, że kupuje na niej coraz więcej przedsiębiorców i to właśnie z myślą o ich zakupach zostały wprowadzone zmiany.

Cenniki hurtowe dla sprzedawców i odroczona płatność na Allegro – o co w tym chodzi?

odroczona płatność allegro

Odroczona płatność to nowa metoda zapłaty za zakupy między firmami. Pozwala ona sprzedawać i kupować z wydłużonym terminem płatności za fakturę. Dostawcą usługi jest firma PragmaGO i jest ona oparta o faktoring pełny. Jak to działa w praktyce? Od razu po realizacji zamówienia sprzedawca otrzymuje pieniądze, mimo że kupujący ma do 60 dni na opłacenie faktury. Daje to ochronę w przypadku, gdy klient nie zapłaci za zakupy. Zwiększa również popularność sprzedawcy w grupie klientów, którym zależy na możliwości zapłaty w późniejszym terminie. Odroczoną płatność można aktywować już dziś i spokojnie czekać, aż będzie ona dostępna dla klientów biznesowych.

Cenniki hurtowe polegają natomiast na tym, że sprzedający samodzielnie ustala, ile towaru musi kupić klient, by otrzymać konkretny rabat. Jeśli klient kupi minimum 20 sztuk, otrzyma rabat w wysokości 5%. Jeśli kupi minimum 50 sztuk, rabat wyniesie 10%, a za zakup 100 sztuk, klient otrzyma rabat 25% i tak dalej – taki przykład podaje Allegro. Platforma zaznacza jednak, że to sprzedawca ostatecznie zadecyduje o wysokości rabatu i liczbie zakupionych sztuk towaru niezbędnych do otrzymania zniżki.

Czytaj także: UOKiK bierze się za Allegro – urząd sprawdzi zasady naliczania prowizji

Cennik hurtowy mogą tworzyć i dodawać do ofert tylko sprzedający na kontach firmowych. Tylko przedsiębiorcy zobaczą także cennik hurtowy po kliknięciu oferty – indywidualni użytkownicy Allegro nie będą kupować hurtowo z rabatem.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.