ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi z 5G

Nieoficjalny Android 11 już jest! Otrzymuje go Xiaomi Mi 9T Pro

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google pokazało już oficjalną wersję Androida 11, który zaczyna swoją przygodę nie tylko w ramach najnowszych urządzeń, ale też w ramach tzw. Custom ROM-ów. Pierwszy z nich właśnie zadebiutował dla Xiaomi Mi 9T Pro, a więc jednocześnie dla Redmi K20 Pro. Oznacza to rozpoczęcie przygody nieoficjalnych wydań Androida 11, bez konieczności czekania na ruchy producenta. Tradycyjnie też trzeba liczyć się z tym, że nie będzie to idealne doświadczenie, choć dla niektórych bardzo możliwe, że jedyne. Niemniej spójrzmy, czego mogą spodziewać się użytkownicy zeszłorocznego flagowca od Redmi.

Android 11 trafia na Xiaomi Mi 9T Pro (Redmi K20 Pro) w pierwszym nieoficjalnym wydaniu

android 11 oficjalnie premiera google

Jak to zwykle bywa, to użytkownik forum XDA Developer pokazał swoją wersję Androida 11 na urządzenie, które jeszcze tego systemu nie otrzymało oficjalnymi drogami. Abishek987 przygotował czystą wersję Robocika (AOSP) dla Xiaomi Mi 9T Pro, która jest niemalże w pełni sprawna. Jedynym uszczerbkiem na zdrowiu jest otwarty SELinux, co może powodować problemy z bezpieczeństwem. Tym sposobem to oprogramowanie nie jest zalecane do codziennego użytku. Mimo wszystko jak to możliwe, że w zaledwie kilka dni po premierze Androida 11 udało się przygotować nieoficjalną wersję dla Xiaomi Mi 9T Pro (i Redmi K20 Pro)? Ogromna w tym zasługa Project Treble, który zadebiutował z Androidem 8.0 Oreo. Autor oprogramowania dodaje, że wystarczy zaledwie kilka zmian w udostępnionych przez Google obrazach Androida 11, aby ten został uruchomiony na urządzeniach z układami Qualcomma, które zadebiutowały z Androidem 9 Pie lub Androidem 10.

Zobacz też: Już nie wszyscy mogą cieszyć się ze wsparcia Linuksa w Windows 10.

Jeśli jesteście ciekawi, jak działa Android 11 w takiej wersji, to naturalnie odsyłam Was do wątku na forum XDA Developers, gdzie znajdziecie niezbędne pliki i instrukcje. Sprawdźcie też wcześniej, czy nie znaleziono nowych, poważnych błędów.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy