Tauron przygotował lekcje na temat OZE, czyli odnawialnych źródeł energii, a dokładnie ich scenariusze. Spółka zapewnia, że prezentowane materiały są zgodne z podstawą programową i zachęca nauczycieli, by z nich korzystali. Tauron przygotował też filmy i gry edukacyjne dla dzieci i ich rodziców.

Tauron i lekcje o OZE – dla kogo?

Autorzy wszystkich materiałów opracowali je z myślą o uczniach klas 1-3 szkół podstawowych. Przygotowane przez Taurona lekcje dotyczą zielonej energii, a także oszczędzania prądu. Dzieci dowiedzą się m.in. jak samemu wyprodukować prąd, jak działa dynamo i turbina w elektrowni. 

Materiały edukacyjne na temat odnawialnych źródeł energii są dostępne na platformie Bezpieczniki Taurona. Platforma to bardzo rozbudowane narzędzie edukacyjne, które obecnie zawiera już 13 gotowych scenariuszy zajęć, 20 filmów dostosowanych do percepcji dzieci w różnym wieku oraz po kilkanaście ciekawych gier online i tekstów poradnikowych – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja, jednocześnie zapewniając, że udział szkół w projekcie jest bezpłatny. Jak informuje Tauron, w ubiegłym roku na jego platformie edukacyjnej zarejestrowało się ponad 1100 nauczycieli i 147 szkół podstawowych.

Czytaj także: Polskie małe i średnie firmy nie korzystają z OZE ani z aut elektrycznych – oto przyczyny

Młodszym dzieciom Tauron proponuje grę edukacyjną, której cel to produkowanie zielonej energii przy wykorzystaniu turbiny wiatrowej i panelu fotowoltaicznego. Platforma edukacyjna jest dostępna pod adresem edukacja.bezpieczniki.tauron.pl.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.