Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadebiutował dziś na TikToku. Mało tego – polityk od razu zainicjował internetowy challenge. Choć wydawać by się mogło, że znacznie bliższe politykom są inne platformy społecznościowe, jak np. Twitter, to nie pierwszy raz, gdy politycy próbują swoich sił właśnie na TikToku. W trakcie kampanii prezydenckiej z chińskiej aplikacji korzystał Andrzej Duda – prezydent zrezygnował jednak z TikToka po dość krótkim czasie.

Jarosław Kaczyński na TikToku ze swoim wyzwaniem

Prezes PiS nie założył własnego profilu na TikToku, wystąpił jednak na nagraniu opublikowanym na koncie młodzieżówki swojej partii. Filmik już pierwszego dnia zdobył blisko 1800 polubień i ponad 500 komentarzy.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Nagranie dotyczy złożonego w piątek w sejmie projektu ustawy o ochronie zwierząt, którego częścią jest zakaz hodowania zwierząt na futra. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę – powiedział na filmiku prezes PiS. Jarosław Kaczyński zainicjował jednocześnie akcję #StopFurChallenge, której celem jest budowanie społecznego poparcia dla proponowanej ustawy. Osoby nominowane do wyzwania mają wyrazić aprobatę dla zmian w prawie na rzecz zwierząt i działać w kierunku ich wprowadzenia.

Czytaj także: Chiny nie sprzedadzą TikToka USA, bo nie są fra… mięczakami

Nagranie umieszczone na TikToku to niewątpliwie szansa dla prezesa PiS, by pokazać się w dobrym świetle młodym osobom, w tym wielu takim, które wkrótce zyskają prawo wyborcze. Nie jest tajemnicą, że partia Jarosława Kaczyńskiego wśród młodych ludzi nie cieszy się szczególną popularnością. Temat ochrony zwierząt i szeroko pojętej ekologii jest natomiast wśród młodzieży na topie, podobnie jak aplikacja TikTok. Niezależnie jednak od tego, co dokładnie było motywacją polityka do debiutu na TikToku, efekt końcowy powinien być pozytywny.
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.