Panasonic z Androidem zadebiutuje w marcu 2012 roku?

Paweł Cebula Paweł Cebula Newsy

panasonic_android_prototyp
Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje, które wskazywały na to, że do grona producentów smartfonów z systemem Android może dołączyć Panasonic. Okazuje się, że japoński producent faktycznie ma takie plany i ujawnił trochę szczegółów na temat takiego urządzenia.

Produkcja smartfonów z systemem Android dla wielu firm była jedyną możliwością pozwalającą dotarcie do większej grupy użytkowników. Pośród największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu elektronicznego brakowało jednak Panasonica – to jednak ma się wkrótce zmienić.

Początkowo eksperci uważali, że najbardziej prawdopodobnym terminem pojawienia się pierwszego Panasonica z Androidem jest koniec 2012 lub początek 2013 roku – dość odległa perspektywa, szczególnie w tak dynamicznej branży. Okazuje się jednak, że japoński smartfon z systemem Google zadebiutuje w Europie już w marcu przyszłego roku.

prototype_black_04

Co wiadomo na temat tego urządzenia? Przede wszystkim, telefon będzie wyposażony w ekran OLED o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości qHD 960 x 540 pikseli. Co ciekawe, smartfon będzie charakteryzował się podwyższoną odpornością na kurz i wodę. Poza tym nowy Panasonic będzie wyposażony m.in. w obsługę NFC.

Pierwsze grafiki prezentujące wygląd tego urządzenia wskazują na to, że będzie ono charakteryzowało się prostotą i dość stonowanymi kolorami. Uwagę zwraca również to, że telefon jest bardzo cienki. Na tę chwilę Panasonic nie zdecydował się na ujawnienie, pod jaką nazwą smartfon będzie dostępny w sprzedaży.

Jak wyglądają najbliższe plany Panasonica? W 2012 roku, w samej Europie, planowana jest sprzedaż 1,5 miliona sztuk swojego urządzenia. Docelowo oferta japońskiego producenta ma być rozszerzana, obejmując wszystkie najważniejsze rynki zbytu. W 2016 roku sprzedaż ma osiągnąć poziom 15 milionów sztuk.

Poczynania Panasonica na rynku smartfonów z systemem Android, z całą pewnością będą bacznie obserwowane przez użytkowników tego systemu – zainteresowanie tą marką będzie jednak zależało od wielu czynników, które dość szybko zostaną zweryfikowane po wprowadzeniu tego telefonu do sprzedaży.

źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy