ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[CES] LG G Flex 2 oficjalnie zaprezentowany!

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
feature3_bg

Wszystkie znaki na niebie i ziemi były jednogłośne – 5 stycznia 2015 roku ujrzymy G Flexa 2. Jak miało być, tak też się stało. Druga generacja wygiętego flagowca Koreańczyków oczarowała wszystkich zgromadzonych uczestników konferencji mającej miejsce w Las Vegas. Jak prezentuje się omawiany smartfon?

Przede wszystkim LG postawiło na nowy design. Widać tu inspiracje zarówno flagowym G3, jak i zeszłorocznym G Flexem. Aby zapewnić lepszy chwyt będzie on wygięty nie w jednej osi, a aż w czterech. Omawiany telefon sprzedawany będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: Czerwone Flamenco i Platynowy Srebrny. Największą różnicą względem poprzednika jest wyświetlacz. Koncern pozostał przy technologi POLED, jednak podbił rozdzielczość do 1080p, a samą matrycę zmniejszył z 6″ do 5,5″. Ten zabieg w połączeniu z czterema wygięciami sprawi, że telefon świetnie wpasuje się w dłoń użytkownika.

situation2_bg

Nie zapomniano również o wytrzymałości na czynniki zewnętrzne, co było ważnym elementem w przypadku pierwszej generacji owego smartfona. Plecy urządzenia regenerują się teraz dużo szybciej – zarysowania znikają nawet po dziesięciu sekundach. Użyte tutaj szkło Gorilla Glass 3 zostało dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu jest o 20% odporniejsze na stłuczenia niż standardowa wersja.

Specyfikacja techniczna G Flexa 2 stoi na najwyższym poziomie. LG użyło najmocniejszy procesor w ofercie Qualcomma – Snapdragona 810, wspieranego przez 2 lub 3 GB pamięci RAM (w zależności od regionu). Całość będzie działać pod kontrolą Androida Lollipop. Urządzenie wyposażono w baterię o pojemności 3000 mAh, obsługuje ona szybkie ładowanie (do 50% w 40 minut). Zdjęcia wykonamy aparatem wyposażonym w 13-to megapikselową matrycę, a także laserowy autofocus i optyczną stabilizację obrazu znane z LG G3.

G-Flex2_Gray-1_12

Nowy smartfon od LG z całą pewnością jest interesującym urządzeniem, ale czy naprawdę potrzebujemy wygiętego wyświetlacza? G Flexa 2 traktuję bardziej jako ciekawostkę, aniżeli urządzenie do codziennego użytku. Jaka jest Wasza opinia? Zainteresowała Was oferta LG?

Sprawdź najnowsze wpisy