SamsungGalaxyTab89101
W ostatnich dniach ruszyła oficjalna strona Samsunga Galaxy Taba 7.7, co może oznaczać, że ten tablet wkrótce trafi do sprzedaży. Tymczasem zaczynają pojawiać się informacje, które dotyczą nowego tabletu z ekranem 11,6 cala.

Samsung jest jednym z producentów, którzy mimo wielu przeciwności nie poddaje się i konsekwentnie realizuje swoje plany. Tak było np. przy okazji wojny patentowej z Apple, która skończyła się blokadą sprzedaży Galaxy Taba 10.1 m.in. w Niemczech i Australii. Efekt? Samsung stworzył Galaxy Taba 10.1N.

Początek nowego roku zapowiada się wyjątkowo ciekawie – chociażby za sprawą zbliżających się targów Mobile World Congress. Okazuje się, że Samsung właśnie podczas tego wydarzenia ma zamiar zaprezentować swój nowy tablet z Androidem 4.0 ICS, który pod wieloma względami różnić się będzie od dotychczas dostępnych modeli.

Przede wszystkim najnowsze urządzenie koreańskiego producenta ma mieć ekran o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Tak wysoka rozdzielczość jest dużą nowością, szczególnie w zestawieniu z parametrami, z jakimi mamy do czynienia przy okazji aktualnie dostępnych 10-calowych tabletów z Honeycombem (rozdzielczość 1280 x 800 pikseli).

Android 4.0 Ice Cream Sandwich będzie miał do swojej dyspozycji najnowszy dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 5250, który będzie taktowany z częstotliwością 2 GHz. Źródło tych informacji wspomina również o tym, że Samsung najprawdopodobniej wykorzysta możliwości, jakie się kryją za funkcją Android Beam.

Najnowszy tablet Samsunga jest już drugim, po Acerze Iconia Tab A700, urządzeniem, które ma być wyposażone w ekran o wysokiej rozdzielczości. W przypadku Acera ma to być „zaledwie” 1920 x 1200 pikseli. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku będziemy mieć do czynienia z wieloma urządzeniami różniącymi się od siebie nie tylko nazwą i ceną.

Kiedy możemy spodziewać się tabletu Samsunga z ekranem 11,6 cala? Najprawdopodobniej minie jeszcze kilka miesięcy – prezentacja ma się odbyć na początku przyszłego roku. Do tego czasu poznamy jeszcze więcej szczegółów dotyczących tego urządzenia.

źródło: Android Community

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula