E-usługa „Bezpieczny Autobus” dołączyła do grona usług cyfrowych, z których Polacy chętnie korzystają. Ministerstwo Cyfryzacji zdradziło, ile razy jako obywatele skorzystaliśmy ze wspomnianej usługi podczas wakacji, a także od początku roku.

E-usługa „Bezpieczny Autobus” – ile razy Polacy z niej skorzystali?

źródło: bezpiecznyautobus.gov.pl

W te wakacje Polacy skorzystali z e-usługi Bezpieczny Autobus niemal 160 tysięcy razy, natomiast licząc od początku roku – już ponad 730 tysięcy razy. Do używania Bezpiecznego Autobusu zachęca Ministerstwo Cyfryzacji, przypominając, że można to zrobić nawet stojąc na przystanku.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

E-usługa Bezpieczny Autobus pozwala sprawdzić podstawowe informacje na temat pojazdu, którym planujemy podróżować. Wystarczy wejść na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl i podać numer rejestracyjny autobusu. Po chwili poznamy odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czy autobus ma ważne obowiązkowe badanie techniczne?
  • Czy autobus ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC?
  • Ile miejsc posiada autobus o tym numerze rejestracyjnym?
  • Jakie stany licznika zanotowano podczas badań technicznych?
  • Czy pojazd nie jest wyrejestrowany lub kradziony?

Resort cyfryzacji przypomniał o omawianej e-usłudze w związku z optymistycznymi prognozami pogodowymi na drugą połowę września. Wielu nabierze ochoty na szybki wyjazd – wyjaśnia ministerstwo. Resort po raz kolejny potwierdził też, że od 5 grudnia prawo jazdy będzie można mieć w aplikacji mObywatel. Informowaliśmy o tym na łamach naszego portalu już na początku września.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.