Muzyka Google Play już wkrótce zakończy swój żywot na dobre. Gigant z Mountain View oczywiście nie wycofuje się z branży streamingowej, bo dotychczasowych subskrybentów wspomnianej usługi zachęca do przejścia na YouTube Music. Jedni nową platformę polubili, inni nie, ale nie można powiedzieć, że się nie rozwija. Doskonałym tego dowodem są statystyki z Google Play, które pokazują, że YouTube Music zalicza stabilne wzrosty.

Liczba pobrań YouTube Music wskazuje, że aplikacja jest naprawdę popularna

YouTube Music liczba pobrań

Aplikacja YouTube Music w wersji na Androida właśnie przekroczyła magiczny kamień milowy. Mowa oczywiście o fakcie, że pobrano ją już ponad 500 milionów razy. Nie da się ukryć, że to naprawdę poważna liczba, które może robić wrażenie. Trzeba jednak zaznaczyć, że sporo osób dołożyło swoją cegiełkę do tego wyniku mimowolnie, bo od dłuższego czasu YouTube Music jest preinstalowaną aplikacją na wszystkich smartfonach z Androidem 10.

Zobacz także: YouTube Premium to świetna usługa, dla której porzuciłbym Spotify, gdyby Google brało ją na poważnie

Oczywiście Google wciąż mocno reklamuje swój produkt. Te działania z pewnością przyniosły choć kilkadziesiąt milionów instalacji, ale niestety dokładnych statystyk nie znamy. Ciężko też powiedzieć, jaki procent z tych 500 milionów to użytkownicy regularnie opłacający abonament, bo z pewnością wielu skorzystało z darmowego okresu próbnego i pożegnało się z usługą Google na dobre. A wy korzystacie z YouTube Music, czy wolicie inne serwisy streamingowe? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.