W podległym Ministerstwu Cyfryzacji Instytucie Łączności pojawiły się zmiany. Jednostka otrzymała nowe zadania, wybrany został także nowy dyrektor instytutu. Powołanie na stanowisko wręczył mu minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zmiany w Instytucie Łączności – szczegóły

Nowy szef Instytutu Łączności to dr Michał Chojnowski (ur. 1978 r.). To absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W 2012 roku otrzymał stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie Elektrotechniki. Podczas przeprowadzonych badań opracował m.in. modułowy, zaawansowany program komputerowy do analizy rozkładu pola elektromagnetycznego i optymalizacji układu wzbudzenia metodą ewolucyjną. W ciągu ostatnich 12 lat kierował projektami wdrożenia systemów informatycznych wspomagających operacje gospodarcze w przedsiębiorstwach oraz administracji.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski podziękował za pracę dotychczasowemu dyrektorowi instytutu Jerzemu Żurkowi. Zmiana na stanowisku ma związek z nowymi zadaniami instytutu oraz planami wzmocnienia jego potencjału w zakresie naukowym, organizacyjnym i wdrożeniowym. Instytut Łączności ma przekształcić się w centrum eksperckie w zakresie telekomunikacji. Do tej pory placówka korzystała z rozwiązań ośrodków zewnętrznych. Teraz będzie dążyła do stania się liderem nowych rozwiązań na rynku krajowym w zakresie telekomunikacji, technik informacyjnych, sieci telekomunikacyjnych.

Czytaj także: Redmi 9C zmierza do Polski – wiemy, ile będzie kosztować i kiedy go kupimy

Instytut Łączności to placówka naukowo-badawcza. Prowadzi prace w zakresie rozwoju sieci telekomunikacyjnej państwa, kształtowania polityki oraz prawa telekomunikacyjnego i pocztowego w Polsce. Zajmuje się również normalizacją i standaryzacją systemów oraz urządzeń telekomunikacyjnych.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.