W podległym Ministerstwu Cyfryzacji Instytucie Łączności pojawiły się zmiany. Jednostka otrzymała nowe zadania, wybrany został także nowy dyrektor instytutu. Powołanie na stanowisko wręczył mu minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zmiany w Instytucie Łączności – szczegóły

Nowy szef Instytutu Łączności to dr Michał Chojnowski (ur. 1978 r.). To absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W 2012 roku otrzymał stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie Elektrotechniki. Podczas przeprowadzonych badań opracował m.in. modułowy, zaawansowany program komputerowy do analizy rozkładu pola elektromagnetycznego i optymalizacji układu wzbudzenia metodą ewolucyjną. W ciągu ostatnich 12 lat kierował projektami wdrożenia systemów informatycznych wspomagających operacje gospodarcze w przedsiębiorstwach oraz administracji.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Minister cyfryzacji Marek Zagórski podziękował za pracę dotychczasowemu dyrektorowi instytutu Jerzemu Żurkowi. Zmiana na stanowisku ma związek z nowymi zadaniami instytutu oraz planami wzmocnienia jego potencjału w zakresie naukowym, organizacyjnym i wdrożeniowym. Instytut Łączności ma przekształcić się w centrum eksperckie w zakresie telekomunikacji. Do tej pory placówka korzystała z rozwiązań ośrodków zewnętrznych. Teraz będzie dążyła do stania się liderem nowych rozwiązań na rynku krajowym w zakresie telekomunikacji, technik informacyjnych, sieci telekomunikacyjnych.

Czytaj także: Redmi 9C zmierza do Polski – wiemy, ile będzie kosztować i kiedy go kupimy

Instytut Łączności to placówka naukowo-badawcza. Prowadzi prace w zakresie rozwoju sieci telekomunikacyjnej państwa, kształtowania polityki oraz prawa telekomunikacyjnego i pocztowego w Polsce. Zajmuje się również normalizacją i standaryzacją systemów oraz urządzeń telekomunikacyjnych.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.