ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Praca

Aplikacje do szukania pracy pomogą zadbać o Twoją karierę zawodową

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Newsy

Czasy kiedy szukanie pracy opierało się na tradycyjnych drewnianych tablicach ogłoszeń, już dawno minęły. Wszystko przeniosło się do internetu. Gdzie szukać pracy? Jak poprowadzić swoją karierę, by być we właściwym miejscu? Na pewno pomogą Ci w tym pewne aplikacje. To właśnie w nich wykreujesz swoją osobę jako profesjonalną. Pomogą Ci one również w rozwijaniu swojej sieci kontaktów w branży, w której chcesz się realizować. Aplikacje do szukania pracy dają bardzo duże możliwości. 

Pracuj.pl, Praca.pl i Aplikuj.pl – czołowe aplikacje do szukania pracy

Miejsce bardzo dobrze znane dla zapewne dla większości osób. Aplikacje do szukania pracy są bardzo intuicyjne w obsłudze. Wystarczy uzupełnić swój profil. Dzięki temu będziesz otrzymywać ogłoszenia, które są przypisane do Twojego doświadczenia, kwalifikacji i zainteresowań. Wybór należy do Ciebie – aplikujesz lub nie. Oczywiście samodzielnie również możesz szukać ogłoszeń o pracę zgodnie z wybranymi przez siebie kryteriami. 

Pobierz Pracuj.pl, Praca.pl i Aplikuj.pl ze Sklepu Play. 

Olx – dawna tablica trzyma swoją pozycję

Na OLX można znaleźć wszystko. Dużo osób nadal szuka tam również pracy. Dawna tablica wzbogaciła się o kilka ciekawych opcji takich jak ustawianie domyślnego CV, które będzie wysyłane za każdym razem, kiedy będziesz pisać wiadomość do pracodawcy ze swoją aplikację. Dodatkowo od niedawna możesz zarządzać swoim profilem kandydata, który będzie wyświetlać się potencjalnym pracodawcom.

Pobierz OLX ze Sklepu Play. 

Zobacz także: Płatności OLX – za przesyłkę zapłacisz online i jak będzie źle, to jest rekompensata

Kiwi Jobs – dla pracowników z Warszawskiego rynku pracy

Propozycja na pewno z potencjałem na więcej. Reklamuje się przede wszystkim szybkimi rezultatami i odpowiedziami ze strony rekruterów. Jednak wszystko dzieje się niestety tylko na terenie Warszawy. Można przypuszczać, że właściciele będą chcieli poszerzyć spectrum swojego działania. Kiwi Jobs wykorzystuje w zasadzie element, który większość osób doprowadza do największej ironii – płynność kontaktu. 

Pobierz Kiwi Jobs ze Sklepu Play. 

Praca za rogiem – rynek pracy na Twoim osiedlu

Rozwiązanie bardzo szybko zdobywa popularność. Skupia się na Twoim najbliższym otoczeniu – na co wskazuje sama nazwa. Możesz również ustawić większą odległości od Twojego miejsca zamieszkania. Decyzja jest po Twojej stronie – czy chcesz pracować blisko, czy daleko od domu. Aplikowanie przez aplikację jest banalnie proste i działa tak jak we wszystkich innych serwisach. 

Pobierz Praca za rogiem ze Sklepu Play. 

Indeed i Jooble – a’la Google do szukania pracy

Oba rozwiązania przeszukują cały internet i agregują ogłoszenia z różnych portali w jednym miejscu. Stąd nazwa – Google do szukania pracy. To miejsce szczególnie atrakcyjne dla osób, które rozwijają się w kierunku pracy zdalnej. Znajdziesz tam bardzo dużo ofert nie tylko z branży IT, ale także z takich jak marketing czy obsługa klienta. 

Pobierz Indeed ze Sklepu Play. 

NoFluffJobs – rynek programistów i bogactwo ofert

Kolejna propozycja to aplikacja webowa, która pozwoli na znalezienie pracy programistom. Szczególnie pomocne w tym celu będą możliwości filtrowania ofert pracy. Twórcy postarali się w tej kwestii o podział na obszar technologiczny, lokalizację oraz warunki pracy i rząd wynagrodzenia. Dzięki temu nie będziesz musiał przeglądać wszystkich ogłoszeń, aby znaleźć to, co Cię interesuje. Przy odpowiednim filtrowaniu wybierzesz spośród konkretnych propozycji.

LinkedIn – Facebook dla profesjonalistów w branży

Rozwiązanie działa zupełnie inaczej niż powyższe aplikacje. To serwis społecznościowy, który pomaga Ci przede wszystkim budować relacje z ludźmi z Twojej branży. Jednak znajdziesz w tym miejscu także całkiem sporo ogłoszeń, na które będziesz mógł aplikować. W tym miejscu poniesiesz również swoje kwalifikacje. LinkedIn Learning posiada całkiem sporą bazę ze szkoleniami z różnych kategorii. W ten sposób podniesiesz swoje kwalifikacje i staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym kandydatem dla rekruterów. Warto zakładać LinkedIna zawsze – małe i duże doświadczenie. Na każdego znajdzie się zapotrzebowanie. Nigdy nie wiesz, kiedy dostaniesz propozycję pracy. Zastanawiasz się, jak znaleźć pracę w IT? Profil na LinkedInie tylko zwiększa Twoje szanse.

Pobierz LinkedIn ze Sklepu Play. 

Zobacz także: Tryb ciemny zmierza do aplikacji LinkedIn

Aplikacje do szukania pracy różnią się od siebie. Jedne nastawiają się bardziej na wytwarzanie sieci kontaktów, co pozwala zgrabnie przechodzić z firmy do firmy. Przykładem takiej aplikacji jest oczywiście LinkedIn. To właśnie tam rekruterzy podglądają Twoje doświadczenie i proponują nowe stanowiska. Pozostałe rozwiązania skupiają się raczej na ogłoszeniach. Praca za rogiem skupia się stricte na aspektach geograficznych, czego można spodziewać się po nazwie. Indeed i Jooble jest agregatorem działającym jak Google dla ogłoszeń o pracę. Pozostałe prezentują dość tradycyjne podejście – ogłoszenia o prace z możliwością wysyłania swojej aplikacji.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz StartupStockPhotos z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy