ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
UNISOC luki bezpieczeństwa

UNISOC obiecuje – jego procesory są kompatybilne z Androidem 11

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wraz z oficjalnym wydaniem systemu Android 11, chińskie przedsiębiorstwo Unisoc ogłosiło, że zapewni wsparcie sześciu swoim najpopularniejszym i najnowszym układem dla tej właśnie wersji systemu. To oznacza, że urządzenia z nimi będą mogły bez większych problemów dostać aktualizację do Androida 11. Oczywiście pod warunkiem, że spełniają minimalne wymagania także w innych aspektach, jak na przykład rozmiar pamięci operacyjnej.

UNISOC ze wsparciem dla Androida 11

UNISOC ze wsparciem dla Androida 11

Jeśli chodzi o układy, które dostały wsparcie dla najnowszej wersji Androida, to dziwi nieco brak flagowego T7520. Lista ta prezentuje się następująco:

  • Huben T618
  • Huben T610
  • Huben T310
  • SC9863A
  • SC9832E
  • SC7731E

UNISOC obiecuje tym samym, że zapewni producentom sprzętu przetestowane, certyfikowane i w pełni kompatybilne z systemem Android 11 rozwiązanie. Oprócz tego firma uruchomiła również program szybkiej aktualizacji o dość wymownej nazwie sześć w jednym. Ten, jak sama nazwa wskazuje, jest pojedynczym pakietem aktualizacyjnym, który może zostać zaadoptowany dla sześciu różnych platform smartfonów.

Zobacz też: Robiłeś zakupy w internetowym SexShopie licząc na dyskrecję? Mam bardzo złą wiadomość…

W ten sposób producent chce w prosty sposób zapewnić jak największe wsparcie dla nowej platformy, tak aby aktualizacje odbywały się przy jak najniższym nakładzie pracy ze strony producentów. Biorąc pod uwagę, że UNISOC celuje w niską i tańszą średnią półkę, to taka zagrywka ma jak największy sens. Użytkownicy, jak i sami producenci coraz mocniej doceniają możliwość aktualizacji systemu. Porządne wsparcie może więc okazać się kluczem do sukcesu w popularyzacji układów tego bądź co bądź wciąż niszowego producenta. Biorąc pod uwagę dość olewcze podejście MediaTeka w tej dziedzinie oraz fakt, że skupia się on obecnie na średniakach 5G, to może być świetna okazja dla UNISOC do wejścia na szerszy rynek.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy