ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi bez zapowiedzi rusza z przedsprzedażą Redmi 2! Kolejny interesujący smartfon ze świetną ceną

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xiaomi redmi 2s

Już od kilku tygodni mogliśmy słyszeć różne plotki na temat nadchodzącego, kolejnego taniego smartfonu od Xiaomi. Miał to być ulepszony model Redmi 1S i tak też się stało. Bez żadnych zapowiedzi, bazując na samych plotkach, Chińczycy rozpoczęli przedsprzedaż modelu Redmi 2.

W portfolio Xiaomi to właśnie Redmi Note i Redmi 1S stanowią największą część sprzedanych urządzeń. Flagowe smartfony z serii „Mi” nie mają właśnie tego, co wcześniej wymienione telefony, czyli świetnego stosunku ceny do możliwości. W takim razie czy Redmi 2 posiada tę cechę? Zobaczmy specyfikację:

  • 4,7-calowy wyświetlacz HD (720p);
  • układ Snapdragon 410 (wcześniej S400);
  • 1 GB RAM;
  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD);
  • aparaty: 8 MPx i 2 MPx;
  • akumulator o pojemności 2200 mAh;
  • Android 4.4.4 KitKat (MIUI).

Zmian nie jest wiele, ale jednak są one znaczące. Wprowadzenie taniego 64-bitowego smartfonu do sprzedaży z pewnością jest ważne dla każdego producenta, ale w przypadki Xiaomi korzystające z MIUI, z pewnością chwilę będzie trzeba poczekać na pełne wykorzystanie możliwości takiej architektury.

To jednak nie powód, aby uznać Redmi 2 za słabe urządzenie, szczególnie jeżeli spojrzymy na cenę, która wynosi około 400 złotych w przedsprzedaży (na rynek chiński). Oficjalnie na półkach sklepowych ten model pojawi się 9 stycznie i wtedy też Xiaomi prawdopodobnie przedstawi kolejnego następcę jednego ze swoich smartfonów – prawdopodobnie Redmi Note lub Mi4S/Mi5. Na który z nich najbardziej czekacie? Czy wystarczy Wam Redmi 2?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy