Samsung-Galaxy-Tab-77-front

W trakcie wrześniowych targów IFA pojawiło się wiele ciekawych urządzeń – jednym z nich był Samsung Galaxy Tab 7.7. Od momentu prezentacji tego tabletu, słuch o nim niemal całkowicie zaginął. Zaczynają jednak krążyć informacje, zgodnie z którymi Galaxy Tab 7.7 jeszcze w tym roku miałby trafić do sprzedaży.

Samsung w tym roku wykazał się ogromną aktywnością, wprowadzając do sprzedaży sporą liczbę interesujących urządzeń. Nie zabrakło również niespodzianek – jedną z nich jest Galaxy Tab 7.7, którego premiera miała miejsce w trakcie ostatnich targów IFA. Urządzenie to wzbudziło dość duże zainteresowanie wśród uczestników.

Dzisiaj ruszyła oficjalna strona tego tabletu, która pozwala nam na zapoznanie się z wieloma istotnymi informacjami, które są związane z najnowszym urządzeniem tego producenta. Galaxy Tab 7.7 będzie pierwszym tabletem wyposażony w ekran Super AMOLED Plus, co z całą pewnością jest dobrą wiadomością.

Do najnowszego Galaxy Taba trafił dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM, modem HSPA+, aparat 3 Mpx i kamera internetowa z matrycą 2 Mpx. Przekątna ekranu to oczywiście 7.7 cala, a rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Samsung zdecydował się na zastosowanie ostatniej wersji Honeycomba 3.2.

Osoby, którym zależy na niewielkim tablecie z pewnością będą zadowolone z tego, że Galaxy Tab 7.7 waży zaledwie 340 gramów, a w najgrubszym miejscu ma 7,89 milimetra. Dość tradycyjnie Samsung zastosował swoją nakładkę na interfejs – TouchWiz UX, która daje dostęp do wielu dodatkowych usług i aplikacji.

Samsung zadbał również o to, aby tablet został wyposażony w obsługę połączeń głosowych – tak jak w przypadku normalnego telefonu. Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. Receiver Mode, który ma na celu umożliwienie prowadzenia rozmów głosowych nawet w miejscach publicznych, gdy zależy nam na zachowaniu prywatności.

Start oficjalnej strony produktu może oznaczać, że tablet wkrótce trafi do sprzedaży. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prawdopodobnie stanie się to jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Cena tego tabletu nie jest jeszcze znana.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula