instagram-logo

Smartfony z których korzystamy na co dzień pozwalają nie tylko na robienie zdjęć, ale również na szybkie dzielenie się nimi ze swoimi znajomymi. Nie dziwi więc zainteresowanie aplikacjami, takimi jak Picplz, czy Flickr. Użytkownicy Androida nadal czekają na Instagram, który już wkrótce ma trafić do Marketu.

Jakość zdjęć wykonywanych przy użyciu smartfonów jest coraz lepsza – w odpowiednich warunkach można zrobić naprawdę dobre zdjęcie. Możliwość łatwej edycji fotografii np. przez nałożenie specjalnego filtra, a także opcja szybkiego dzielenia się swoimi zdjęciami za pośrednictwem serwisów społecznościowych, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W Android Markecie znaleźć można wiele aplikacji, które na to pozwalają – ich możliwości różnią się od siebie. Jednym z najpopularniejszych programów tego typu dla urządzeń mobilnych jest Instagram. Aplikacja ta jest niestety dostępna wyłącznie dla systemu iOS. Od jakiegoś czasu mówi się, że wkrótce powstanie również Instagram dla Androida.

Pierwsze deklaracje na ten temat pojawiły się ponad rok temu. Kevin Systrom zapewniał wszystkich, że Android jest absolutnym priorytetem dla jego firmy i kwestią czasu jest udostępnienie tej aplikacji. Od tamtej pory jeszcze kilkukrotnie Systrom zapewniał o tym, jak ważne jest powstanie Instagramu dla Androida.

W ostatnich dniach miała miejsce konferencja LaWeb, w trakcie której Kevin Systrom opowiadał o swojej usłudze, przytaczając jednocześnie imponujące statystyki – z aplikacji Instagram korzysta już ponad 15 milionów użytkowników. Powstanie wersji dla systemu Android pozwoli na znaczące zwiększenie tej liczby.

Osoby, którym bardzo zależy na Instagramie muszą uzbroić się w cierpliwość – z wypowiedzi Systroma wynika, że programiści pracujący nad stworzeniem tej aplikacji potrzebować będą jeszcze trochę czasu. Z całą pewnością Instagram nadal pozostanie darmową aplikacją – podobnie jak to ma miejsce teraz w przypadku iOS.

Do czasu wydania tej aplikacji nie pozostaje nam nic innego, jak korzystać z alternatyw pod postacią Flickr’a, Picplz, czy FxCamera.

źródło: TheNextWeb

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula