ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plus quiz 5G

Polkomtel szuka startupów wykorzystujących 5G – będą wysokie dofinansowania

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Polkomtel poinformował, że szuka startupów wykorzystujących technologię 5G. Autorzy zgłoszeń do projektu mogą otrzymać nawet ponad pół miliona zł dofinansowania na wdrożenie przedstawionych innowacji. Jest jednak kilka warunków, które trzeba spełnić.

Polkomtel szuka startupów 5G – szczegóły

Grupa Polsat postanowiła zaangażować się wraz z Akceleratorem S5 z Łodzi we wsparcie innowacyjnych firm, które chcą działać w dziedzinie 5G. Poszukiwane są startupy z następujących obszarów:

  • Media i Rozrywka 
  • Inteligentny dom i biuro, głównie w obszarze IoT
  • Opieka zdrowotna
  • Motoryzacja
  • Ekologia
  • Transformacja Cyfrowa

Proces akceleracji jest podzielony na dwa etapy:

  • Etap I – trwa do 3 miesięcy. Startupy mogą otrzymać dofinansowanie do 50 tysięcy zł na inkubację pomysłu. Cel tego etapu to przygotowanie wybranych startupów do pracy z technologią 5G poprzez transfer wiedzy 5G i indywidualne konsultacje technologiczne, weryfikacja potencjału biznesowego i technologicznego wybranych startupów oraz przygotowanie do udziału w dalszym pilotażu.
  • Etap II – przejdą do niego wybrane startupy, które ukończą wcześniej I etap. Na tym poziomie startupy mogą otrzymać nawet 550 tysięcy zł na dopracowanie i wdrożenie projektu. Startupy otrzymają wsparcie eksperckie. Mogą także liczyć na indywidualne konsultacje biznesowe i technologiczne. Umożliwią one rozwój projektu w taki sposób, aby był gotowy do walidacji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych oraz do komercjalizacji.

Czytaj także: Polskie małe i średnie firmy nie korzystają z OZE ani z aut elektrycznych – oto przyczyny

Do projektu mogą zgłaszać się mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju (maksymalnie do 22 miesięcy od daty rejestracji), prowadzące działalność na terenie województwa łódzkiego, a także takie, które, w przypadku rekomendacji do udziału w programie, zarejestrują działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego w ciągu 14 dni. Żeby zgłosić swój startup, należy do 21 września wypełnić wniosek.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy