Huawei to prawdziwy gigant, który cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Oczkiem w głowie firmy są oczywiście smartfony, które swoją drogą od dłuższego czasu debiutują bez aplikacji i usług Google. Wygląda jednak na to, że Chińczycy w końcu ruszyli z tematem swojego własnego systemu operacyjnego. Na dzisiejszej konferencji Huawei zdradził bowiem, że HarmonyOS rzeczywiście zmierza na smartfony – zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami.

Pierwsze smartfony z HarmonyOS już w przyszłym roku? To możliwe

HarmonyOS nie dla smartfonów w 2020 roku

Dziś zapowiedziano HarmonyOS 2.0. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że Chińczycy zamierzają udostępnić swój system na wielu typach urządzeń. Jeszcze dziś jego wersja beta przeznaczona na smartwatche i telewizory Smart TV zostanie udostępniona programistom, z kolei w grudniu Huawei odda w ręce deweloperów wszystkie narzędzia niezbędne do zainstalowania HarmonyOS na smartfonach. Co więcej, Richard Yu – dyrektor generalny działu urządzeń konsumenckich, mocno zasugerował, że pierwsze smartfony z tytułowym oprogramowaniem mogą trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

Zobacz także: Jak daleko jest HarmonyOS do Androida? Huawei wyjaśnia

HarmonyOS to system otwartoźródłowy, co oznacza, że każdy chętny producent może go zaimplementować na swoich urządzeniach. Na chwilę obecną konkurent Androida od Huaweia obsługuje jedynie smartfony mające maksymalnie 128 MB RAM-u, jednak już w kwietniu przyszłego roku będzie można mówić o 4 GB. Limit zostanie całkowicie zniesiony dopiero w październiku. Mając to na uwadze, w najbliższym czasie nie należy się spodziewać flagowców działających pod kontrolą HarmonyOS.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.