Budowanie playlist to prawdziwa sztuka. Zwłaszcza tych, którymi planujemy się dzielić z innymi ludźmi. Wybranie właściwych piosenek i znalezienie idealnej ich kolejności nie zawsze jest jednak łatwe. Okazuje się, że Google postanowiło nam w tym pomóc. Gigant używa swoich inteligentnych algorytmów AI w YouTube Music. Wszystko to występuje pod nazwą asystent playlist. Swoją drogą doceniam prostotę nazw używanych przez Google. Zawsze dobrze wiemy, z czym dokładnie mamy do czynienia.

YouTube Music asystent playlist

YouTube Music asystent playlist

Asystent Playlist będzie wyświetlać nazwę playlisty, dodane już utwory i historię odsłuchiwania, oferując do siedmiu sugestii dotyczących utworów, które można by w niej zamieścić. Co więcej, jest to układ wykorzystujący AI. To oznacza, że wraz z używaniem tej opcji proponowane nam kawałki będą coraz bardziej dopasowane do naszego gustu. Ilość playlist również będzie miała pozytywny wpływ na ten aspekt. Cały system będzie się bowiem nas najzwyczajniej w świecie uczył. Utworzonymi tak playlistami można się oczywiście dzielić oraz umieszczać je na swoim profilu jako publiczne. To tylko podkreśla społecznościowy aspekt tej funkcjonalności. Jest to kierunek, który YouTube obrało już jakiś czas temu. 

Zobacz też: Środowa aktualizacja oferty Netflixa – dodano m.in. kontrowersyjny film „Gwiazdeczki”Kacper Kościański

W ostatnich miesiącach w serwisie YouTube Music dodano inne funkcje listy odtwarzania, w tym sposób na tworzenie miksów z przyjaciółmi. W ten sposób można złożyć listę ulubionych utworów z bliskimi nam osobami lub osobą. Jednocześnie pozwala to pominąć te kawałki, które nie do końca odpowiadają jednej z nich. W ten sposób wspólne spędzanie czasu przy słuchaniu muzyki może być o wiele przyjemniejsze. Pod warunkiem, że nie jest to głośnik Bluetooth grający w autobusie. Z drugiej strony osoby korzystający z takiego rozwiązania mają zwykle bardzo monotematyczny gust muzyczny i tak subtelne rozwiązania nie są im do niczego potrzebne.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.