ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyciek danych klientów Sexshop.com.pl

Robiłeś zakupy w internetowym SexShopie licząc na dyskrecję? Mam bardzo złą wiadomość…

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Niektórzy w swoim życiu erotycznym muszą się wesprzeć dodatkowym sprzętem albo po prostu lubią dodatki. W żaden sposób tego nie oceniam, jednak faktem jest, że to raczej temat tabu. Raczej niewielu miłośników takich zabaw trzyma swoje gadżety w salonie za przeszkloną gablotą i opowiada o nich swoim gościom. A przynajmniej nie przypominam sobie takich scen. Chociaż z drugiej strony ostatni raz w odwiedzinach u kogoś byłem jeszcze przed pandemią, a mam dość słabą pamięć.

Wyciek danych klientów Sexshop.com.pl

Wyciek danych klientów Sexshop.com.pl

Wróćmy jednak do tematu. Otóż jak podaje portal Niebezpiecznik do sieci wyciekły dane klientów sklepu internetowego o dość wymownej nazwie Sexshop.com.pl. Jak łatwo się domyślić nie jest to raczej miejsce, gdzie ludzie kupują książeczki dla dzieci lub dewocjonalia. Chociaż podobno można kupić w takich miejscach strój zakonnicy, jednak mam wrażenie, że różniący się pewnymi szczegółami od tych, jakie można spotkać w klasztorach. Wiele osób wstydzi się zakupów w takich miejscach. Sklep online wydaje się więc być dość bezpiecznym miejscem, gdzie można nabywać narzędzia do spełniania fantazji, tak aby nie wszyscy dookoła o tym wiedzieli. To, co się wydaje, jednak nie zawsze jest prawdziwe.

Zobacz też: Amazfit Neo oficjalnie – bardzo tani smartwatch dla fanów retro

Niebezpiecznik odkrył bowiem jeden z plików zawierających zamówienia ze sklepu. Znajduje się w nim 200 rekordów, w których można znaleźć następujące dane:

  • Imię i nazwisko
  • Adres e-mail
  • Data i identyfikator zamówienia/produktu
  • Dokładne opisy o zamówionych produktów

Jeśli chodzi o opisy produktów, to posłużę się cytatem, który wykorzystał Niebezpiecznik:

Bezprzewodowe jajeczko wibrujące
Lust Fingers – Żelowe nakładki na palce do stymulacji łechtaczki
The Farm Girl. Realistyczna wagina
Torque. Masturbator W Wersji Podróżnej
Seven Creations – Perfect Pleasures – Realistyczny, smukły wibrator analny

Nie wiadomo jak dużo takich plików z danymi trafiło do sieci. Niebezpiecznikowi udało się jednak potwierdzić tożsamość niektórych klientów. Sklep natomiast nabiera wody w usta i nie zamierza komentować całej tej sprawy. No cóż, właśnie jego dyskrecja legła w gruzach, a przy tej działalności jest to raczej podstawowa cecha, której oczekują klienci.

Źródło: Niebezpiecznik

Sprawdź najnowsze wpisy