ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Alternatywny sklep z aplikacjami na iOS

Apple przygotowuje kolejną paskudną niespodziankę dla Epic – ta pojawi się już jutro

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

No cóż, może niespodzianka to nie najlepsze określenie. W końcu Epic już dobrze wie, co go czeka. Otóż już od jutra, czyli od 11 września firma Apple nie będzie już pozwalać użytkownikom na logowanie się do kont Epic Games za pomocą funkcji Zaloguj się w Apple. Osoby, które z niej korzystają powinny zaktualizować swój e-mail i hasło do konta Epic Games i to jeszcze dziś. W przeciwnym wypadku będą miały niezwykle utrudniony dostęp do swojego konta.

Apple blokuje logowanie w Epic

Apple blokuje logowanie w Epic

Ta zmiana to ostatnie drobne posunięcie w bitwie pomiędzy Apple a Epic Games. Wszystko zaczęło się od dodania wbrew Apple alternatywnej metody dokonywania mikrotransakcji w grze i przyjęciu przez Epic bardzo autodestruktywnej taktyki. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Źródła bowiem donoszą, że pierwotnym zamiarem Epica było dodanie własnego sklepu z aplikacjami do iOS. Jeśli zaś chodzi o ten nowy krok ze strony Apple, to Epic wydało następujący komunikat:

Już 11 września 2020 roku firma Apple nie będzie zezwalać użytkownikom na logowanie się do kont Epic Games za pomocą funkcji Zaloguj się w Apple Jeśli używasz Zaloguj się w Apple, upewnij się, że Twój e-mail i hasło są aktualne. 

Zobacz też: Balon Google pomoże naukowcom zrozumieć fale grawitacyjne

Jeśli tego nie zrobią, to mogą zostać odcięci od rozgrywki. Epic nie podało jak na razie żadnych informacji dotyczących rozwiązywania problemów w razie osób, które nie zdążą zmienić swoich danych. Warto dodać, że gracze Fortnite na iOS i tak zostali już w dużym stopniu odcięci od rozgrywki. Nie dla nich bowiem są aktualizacje przynoszące nowe treści, czy chociażby poprawki. Kiedy reszta świata cieszy się w nowym sezonie rozgrywek, oni zostali uwięzieni w poprzednim. I wszystko wskazuje na to, że już na stałe. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy