Zdalne uruchamianie samochodu prosto ze smartwatch’a? Aplikacja Blue Link wkrótce na Android Wear

1 minuta czytania
Komentarze
nexus2cee_166025_thumb

 
Aplikacja Blue Link jest dostępna w Sklepie Play od pewnego czasu i szczerze mówiąc nie zbiera ona dobrych opinii. Hyundai chciał nam umożliwić dużo szybsze i wygodniejsze korzystanie z samochodu za pomocą naszych urządzeń z Androidem, ale trochę mu to nie wyszło. Jesteśmy jednak pełni optymizmu, bo Blue Link ma zostać udostępniony także dla urządzeń z Android Wear i do tego czasu wiele może się zmienić.

nexus2cee_21

 
Aplikacja umożliwi użytkownikom nie tylko zdalne uruchamianie pojazdu, ale także otwieranie i zamykanie drzwi, zapalanie świateł, włączenie klaksonu czy nawet wezwanie pomocy w razie wypadku. Co ciekawe, głosowa obsługa również będzie dostępna, a po komunikacie „OK Google – start my car” pozostanie nam tylko jechać i wydawać komendy naszemu samochodowi. Brzmi to futurystycznie, ale spodziewamy się, że niedługo stanie się to normą.

Inną kwestią są pojazdy, które muszą być wyposażone w specjalne oprogramowanie więc ich ceny są zaporowe dla przeciętnego Polaka. Wypatrujemy kolejnych wieści w sprawie aplikacji Blue Link i być może już na CES w przyszłym tygodniu dowiemy się czegoś nowego.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dez-cniQhII[/youtube]

Źródło: Android Police

Motyw