TikTok to niesłychanie popularna aplikacja, w której użytkownicy publikują krótkie i często „zabawne” materiały wideo. Mimo problemów ze strony Stanów Zjednoczonych i innych państw, platforma wydaje się ciągle zdobywać popularność. Sierpniowy raport przygotowany przez respektowaną firmę analityczną tylko to potwierdza.

TikTok królował w sierpniu 2020 – liczba pobrań robi spore wrażenie

Trump zbanuje TikToka

Firma Sensor Tower donosi, że w sierpniu TikTok był najchętniej instalowaną aplikacją na świecie. W tym okresie lubianą apkę pobrano aż 63,3 miliona razy, wliczając w to statystyki z obu najpopularniejszych sklepów, czyli Google Play i App Store. Największe wzrosty TikTok zaliczył w Indonezji i Brazylii. Doniesienia, jakoby aplikacja miała szpiegować swoich użytkowników, wydają się nic nie znaczyć w kontekście osiąganych przez nią wyników.

Zobacz także: Benadryl Challenge na TikToku – uczestnicy próbują… przedawkować leki

Na drugim miejscu najchętniej pobieranych aplikacji sierpnia uplasował się służący do wideorozmów Zoom, choć tylko w App Store – w Google Play zajął piątą pozycję. Liczba pobrań tego programu w sklepie Apple wyniosła wówczas 52,2 miliona. Raport przygotowany przez Sensor Tower opiera się na danych pozyskanych z własnych źródeł. Jednocześnie w zestawieniu firma nie uwzględniła gier ani preinstalowanych aplikacji. Najnowsze dane pokazują, że TikTok jest już naprawdę dużym graczem i radzi sobie świetnie nawet pomimo bana w Indiach i nieciekawej sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.