Firma Ericsson poinformowała, że wspólnie z Orange uruchamia sieć 5G w Hiszpanii. Pomarańczowy operator będzie świadczył usługi wykorzystujące sieć komórkową 5G, natomiast Ericsson zajmie się dostarczaniem technologii potrzebnych do całego przedsięwzięcia.

5G w Hiszpanii od Orange i Ericsson – szczegóły

Orange Spain oraz Ericsson współpracują ze sobą już od ponad 20 lat. Jak informuje Ericsson, to właśnie na tym partnerstwie opiera się wspólne wdrażanie 5G w Hiszpanii. W których miastach będzie można najszybciej korzystać z 5G uruchomionego przez Orange i Ericsson? Według zapowiedzi sieć nowej generacji będzie dostępna najpierw w Madrycie i Barcelonie.

Po wstępnym wdrożeniu technologii 5G przez Ericsson w Madrycie i Barcelonie sieć będzie uruchamiana w kolejnych miastach. Wszystko w ramach czteroletniej z Orange Spain. Kontrakt zakłada, że zasięg 5G będzie dostępny na całym terytorium kraju. System 5G w Madrycie i Barcelonie działa w widmie 3,6 GHz i opiera się na technologii Ericsson Radio System (pasmo podstawowe 6648 oraz antena AIR 6488) – czytamy w komunikacie firmy Ericsson. Kluczowy element całego systemu to technologia Massive MIMO. Zwiększa ona przepustowość sieci oraz wydajność widmową.

Czytaj także: Qualcomm podwoił zasięg 5G mmWave – to świetna alternatywa dla światłowodu

Do tej pory Ericsson podpisał 108 komercyjnych kontraktów 5G z operatorami. Publicznie ogłoszono 58 z nich. Obecnie już funkcjonuje 60 sieci 5G od firmy Ericsson na 5 kontynentach.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.