darmowe dostawy do paczkomatów

Paczkomaty InDoor – urządzenia trafiają do budynków

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Paczkomaty InDoor, jak sama nazwa wskazuje, będą pojawiały się wewnątrz budynków. To kolejny projekt InPostu, który ma ułatwić życie użytkownikom korzystającym z przesyłek kurierskich. Pierwszy paczkomat znajdujący się wewnątrz budynku już postawiono w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, ale kolejne mają zacząć pojawiać się już niedługo.

Paczkomaty InDoor

Paczkomaty InDoor
Paczkomaty InDoor

Nowa urządzenia, z których będzie można odbierać paczki, pojawią się w biurowcach, galeriach handlowych, budynkach usługowych, a nawet w blokach mieszkalnych. Zasada ich działania będzie taka sama, jak w przypadku normalnych Paczkomatów, czyli możliwość obsługi przez 24 godziny na dobę. O ile oczywiście będzie pozwalało na to miejsce, gdzie zostanie umieszczony paczkomat. Jeżeli jednak miejsce nie będzie otwarte 24/7, to czas na odbiór paczki ma być wydłużony. Obecnie wynosi on 48 godzin, ale nie podano jeszcze, ile to będzie w sytuacji, gdy dostęp do urządzenia nie będzie całodobowy.

Wrzesień zaczynamy z kolejnym rewolucyjnym projektem – Paczkomatem InDoor. Zdecydowaliśmy się opracować i zbudować nową wersję popularnego Paczkomatu, ponieważ naszym zdaniem urządzenia tego typu mają olbrzymi potencjał. Już teraz klienci centrów handlowych, pracownicy biurowców czy mieszkańcy nowoczesnych osiedli będą mieli bezpośredni dostęp do wyjątkowej jakości usług InPost bez wychodzenia z budynku. Pierwszy Paczkomat InDoor został zainstalowany w prestiżowej lokalizacji, Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, na warszawskim Powiślu – powiedział prezes InPost Rafał Brzoska

Zobacz też: Waze z nową funkcją, która ułatwi planowanie podróży.

Nowe miejsca, gdzie staną Paczkomaty InDoor to nie tylko wyjście naprzeciw wymaganiom klientów, ale także troska o środowisko. Mając do Paczkomatu bliżej (np. w budynku, gdzie pracujemy), nie trzeba będzie do niego dojeżdżać. By postawić taki paczkomat w budynku, muszą być spełnione określone wymagania. Miejsce musi być w zasięgu sieci GSM i z dostępem do stałego źródła zasilania. Do tego dochodzi około 4 m2 powierzchni, bo urządzenia będą mniejsze, niż standardowe. Osoba zgłaszająca chęć postawienia takiego Paczkomatu musi być właścicielem gruntu lub posiadać odpowiednie zgodny na zarządzanie nieruchomością. I co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Źródło: InPost / Money.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy