Lo-Fi Player, nowy projekt z Google Magenta, chce pomóc ludziom bawić się przy tworzeniu muzyki. I to nawet tym, którzy nie mają o tym żadnego pojęcia. Lo-Fi Player jest pikselowym, dwuwymiarowym, wirtualnym pokojem działającym w przeglądarce internetowej. Pozwala on na mieszanie utworów lo-fi hip-hopowych poprzez klikanie na różne obiekty w pomieszczeniu, a także wykorzystuje Sztuczną Inteligencję do nadania im odrobiny finezji.

Lo-Fi Player

Lo-Fi Player

Wszystko od gitar do okien, roślin i biurka generuje dźwięki. Tymi możemy się dzielić swoim pokojem Lo-Fi Player z przyjaciółmi. Klikając na radio lub telewizor, uruchomimy modele do nauki maszynowej, które tworzą kilka nowych melodii. Wybierając zieloną lampę sufitową, zatrzymujemy ten proces i uruchamiamy muzykę. Lo-Fi Player został stworzony przez stażystę Google Magenta Vibert Thio. Zespół Magenta regularnie opracowuje algorytmy nauki maszynowej, które tworzą piosenki, obrazy i rysunki.

Wybraliśmy Lo-Fi Hip Hop, ponieważ jest to popularny gatunek o stosunkowo prostej strukturze muzycznej. Ta ograniczona elastyczność pomaga zapewnić, że muzyka ma zawsze sens. Jesteśmy w stanie stworzyć coś więcej niż pomieszczenie do generowania muzyki niż instrument muzyczny czy narzędzie do komponowania.

— napisał Thio w poście na blogu.

Zobacz też: Ruszyły zdjęcia do „Żeby nie było śladów”, nowego filmu twórcy „Ostatniej rodziny”

Jak zauważa MIT Tech Review, Lo-Fi Player po raz pierwszy został uruchomiony jako interaktywny strumień YouTube. Jest on nadal dostępny na żywo i pozwala graczom na zmianę muzyki poprzez wprowadzanie poleceń w oknie czatu. Jeśli chcecie natomiast stworzyć swoją własną muzykę za pomocą tego narzędzia, to wystarczy wejść na stronę Lo-Fi Playera.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.