ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Konsola Qualcomma na Androidzie

Samsung i Qualcomm nawiązują współpracę dotyczącą tańszych procesorów 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nie oznacza to jednak, że Samsung rezygnuje z Exynosów. Wręcz przeciwnie, jeśli chodzi o relacje klient — dostawca, to właśnie koreański gigant będzie pełnił funkcję tego drugiego. Co prawda przegrał rywalizację z TSMC, jeśli chodzi o produkcję flagowych układów dla Qualcomma. Mimo to wciąż ma powody do zadowolenia. Według nowego raportu południowokoreańska firma zawarła umowę z amerykańskim gigantem na produkcję układów 5G. Chodzi tu jednak o te najtańsze modele procesorów. 

Samsung wyprodukuje tanie Snapdragony 5G

Samsung wyprodukuje tanie Snapdragony 5G

Wedle doniesień Samsung będzie produkować procesory aplikacyjne Snapdragon serii 4xx z łącznością 5G. Qualcomm ogłosił w zeszłym tygodniu podczas targów IFA 2020, że wprowadzi 5G do niedrogich smartfonów z nadchodzącą serią chipsetów Snapdragon 4xx. Christiano Amon, prezes Qualcomma, powiedział, że nowe przystępne cenowo chipy 5G zaczną pojawiać się w smartfonach w 2021 roku. Co ciekawe Motorola, OPPO i Xiaomi już ogłosiły, że wprowadzą na rynek smartfony z tymi właśnie układami. To oznacza, że te są już gotowe i czekają tylko na uruchomienie produkcji masowej.

Zobacz też: Aplikacje Windows 10, których Microsoft nie pozwoli Ci usunąć

To jednak nie koniec sukcesów koreańskiego giganta. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Samsungowi udało się zdobyć zamówienia od firm IBM i Nvidia. Firma będzie produkować chipy IBM POWER 10 i Nvidii oparte na technologii Ampere. Te same, które są wykorzystywane w procesorach graficznych z serii RTX 3000. Choć Samsung jest największym na świecie producentem układów pamięci, to jednak pozostaje w tyle za TSMC, jeśli chodzi o produkcję procesorów. Południowokoreańska firma jest kilka miesięcy za TSMC, jeśli chodzi o proces 5 nm. Zamierza jednak jak najszybciej nadrobić zaległości względem Tajwańczyków. Dzięki licznym zamówieniom ma duże szanse na sukces w tej dziedzinie.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy