W lipcu na liście Geekbench znalazł się tajemniczy tablet Samsung z numerem modelu SM-T575. Tablet otrzymał teraz certyfikat od fundacji Bluetooth SIG. Pokazuje ona, że zarówno SM-T575, jak i inne numery modeli, takie jak SM-T575N, SM-T570, SM-T577 i SM-T577U_DS należą do nadchodzącego tabletu Galaxy Tab Active3. Moniker sugeruje, że zastąpi on tablet Galaxy Tab Active2, który oficjalnie pojawił się w październiku 2017 roku. Z drugiej strony jeszcze w zeszłym roku dostaliśmy model Active Pro.

Galaxy Tab Active3 — pancerny tablet Samsunga nowej generacji

Galaxy Tab Active3 pancerny tablet Samsunga

Certyfikat Bluetooth ujawnił, że Galaxy Tab Active3 obsługuje Bluetooth 5.0. Numery modeli SM-T575 i SM-T570 należą tylko do edycji LTE i Wi-Fi Active3. Poprzedni model posiadał wytrzymałą konstrukcję oraz wodo i pyłoszczelność. Poza ulepszoną specyfikacją Tab Active3 najprawdopodobniej również będzie oferował te dwie cechy. Według pozostałych doniesień znajdzie się w nim miejsce także na 4 GB RAM i układ Exynos 9810. To ten sam procesor, który trafił do rodziny Galaxy S9 i Galaxy Note9. Mowa więc o flagowym układzie sprzed dwóch generacji. Jest to więc o wiele lepszy krok niż ewentualne wybieranie procesora ze średniej półki. Przekreśla to jednak szanse na model 5G. Jeśli chodzi o system operacyjny, to ma się w nim znaleźć Android 10.

Zobacz też: Ekspert punktuje plany produkcji samochodów Izera – „założenia są nierealne”

Certyfikat TUV Rheinland zatwierdził również akumulator EB-BT575BBE w tablecie. Ujawnił on, że typowym rozmiarem akumulatora jest pojemność 5 000 mAh. Biorąc pod uwagę, że Galaxy M51, który jest przecież smartfonem, dysponuje baterią 7 000 mAh, to jest to pewne rozczarowanie. Z drugiej strony wiele osób myślało, że Samsung zrezygnował już ze swojej pancernej serii tabletów. Okazuje się, że gigant wciąż o niej pamięta, a ta będzie odświeżana co kilka lat. W końcu tablety, mimo ostatnich wzrostów, wciąż nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Natomiast pancerny tablet brzmi już jak definicja produktu kompletnie niszowego.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.