Wsparcie dla plików pakietu Microsoft Office jest tym, czego najbardziej brakowało Dokumentom Google. Wcześniej, aby je obsłużyć, należało dokonać zmiany formatu plików, co często powodowało ich całkowite rozjechanie się. Na szczęście ten problem należy już do przeszłości. Google wreszcie przynosi edycję dla plików Microsoft Office do Google Docs, Arkuszy i Slajdów na Androida. Oznacza to, że będziesz mógł w prosty sposób edytować, komentować i wykonywać pracę w dokumentach zapisanych w formatach Word, Excel i PowerPoint za pomocą tych aplikacji. 

Dokumenty Google z pełnym wsparciem Microsoft Office

Dokumenty Google z pełnym wsparciem Microsoft Office

Oczywiście mogą się pojawić głosy, że jest to możliwe już od dawna. I teoretycznie to prawda. Sęk w tym, że w locie dochodziło do konwersji tychże plików na inny format. To sprawiało, że ich wygląd przy uruchomieniu w Dokumentach Google ulegał pewnym… deformacjom. Właściwie to w przypadku wielu bardziej złożonych arkuszy stawały się one zupełnie bezużyteczne. Ponadto tracono także dostęp do licznych narzędzi. Na przykład, nie można było normalnie komentować plików docx za pośrednictwem aplikacji dla systemu Android. Teraz ma to ulec zmianie. Pliki mają wyglądać tak, jak zostały pierwotnie sformatowane, a wszystkie narzędzia mają działać z nimi w sposób prawidłowy.

Zobacz też: Profil Zaufany ma prawie 8 mln użytkowników – to ponad 1/4 dorosłych Polaków

Funkcja ta teoretycznie wchodzi w życie już od dzisiaj. Jednak wedle zapewnień producenta minie przynajmniej 15 dni, zanim trafi ona do wszystkich. A i to pod warunkiem, że producent po drodze nie napotka na pewne problemy. Co ważniejsze, zarówno G Suite, jak i osobiste konta Google uzyskają pełne natywne doświadczenie w edycji plików w formatach biurowych. To oznacza, że ta zmiana nie dotyczy jedynie klientów korporacyjnych. Niestety u mnie poprawna obsługa plików z pakietu Windows jeszcze się nie pojawiła. Nie mogę się jej jednak doczekać. Nareszcie mieszana praca w tych dwóch ekosystemach przestanie być drogą przez mękę.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.