Huawei mimo przeciwności losu przez chwilę był na szczycie, jednak teraz wszystko wskazuje, że trafi na samo dno. Najgorsze jest jednak w tym, że nie jest to wina działań samej firmy. To nie rynek ma dość tego producenta, a rząd USA. Huawei postanowił jednak walczyć ze wszystkich sił. Jednak nie o dominację, a o przetrwanie. Dlatego też firma zwraca się do pracowników o pomoc w zbieraniu funduszy, aby producent mógł poradzić sobie z amerykańskimi sankcjami.

Huawei prosi pracowników o pieniądze

Huawei prosi pracowników o pieniądze

A raczej prosi teraz swoich pracowników o reinwestowanie swoich dochodów w firmę. Ci, którzy pracowali w Huaweiu przez ponad pięć lat, będą mogli nabyć wirtualne akcje firmy w wysokości 25% swojego dochodu w ciągu ostatnich pięciu lat po cenie 7,85 juanów (4,33 PLN) za akcję, która jest równa wartości aktywów Huawei na koniec 2019 roku. Warto tu dodać, że struktura własnościowa firmy, zgodnie ze szczegółami podanymi do publicznej wiadomości, jest wyjątkowa w tym sensie, że jest w pełni własnością pracowników. Akcje te nie mogą być przedmiotem obrotu wśród pracowników, ale ci, którzy chcą je wypłacić, mogą je odsprzedać Huaweiowi. Są one w posiadaniu firmy o nazwie Huawei Investment & Holding, która ma 99,06% akcji firmy.

Zobacz też: Wzrost pobrań apki Disney+ po premierze „Mulan”, ale film nie okazał się hitem

Pracownicy, którzy są zatrudnieni przez firmę krócej niż osiem lat, muszą sprzedać swoje akcje z powrotem do Huaweia przed odejściem. Cały dochód z inwestycji w akcje jest przeznaczony na finansowanie działalności badawczej i rozwojowej firmy. Pracownicy dostają także część akcji firmy w formie dywidend. Te zdobywają poprzez swoje udziały. Nie jest to więc zupełna nowość dla osób pracujących w firmie. Mimo to wciąż pokazuje, w jak trudnej sytuacji znalazł się ten producent na skutek wojny z USA.

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.