Względnie tani Surface Laptop pozwoli Microsoftowi dość łatwo konkurować z Chromebookami i iPadami. A tak przynajmniej wygląda plan producenta na ten produkt. Firma uznała, że z racji na duże zapotrzebowanie na rynku edukacyjnym laptop do 500 USD zrobi furorę wśród dzieci i młodzieży jako narzędzie do nauki zdalnej. Stosunkowo atrakcyjna cena w połączeniu z doskonałą jakością wykonania urządzenia Surface uczyniłoby go dość konkurencyjnym.

Microsoft Surface Laptop z 4 GB RAM

Microsoft Surface Laptop z 4 GB RAM

Do tych informacji jako pierwszy dotarł serwis Windows Central. Nowe laptopty o nazwie kodowej Sparti swoimi parametrami nie podbiją raczej serca graczy. Ani nawet osób z bogatą biblioteką plików muzycznych i to nie tylko ze względu na liche głośniki. Otóż mamy tu do czynienia z niezwykle budżetowym sprzętem. Sercem urządzenia jest układ z rodziny Intel Core i5. Nie wiadomo jednak o jakim modelu mowa, ani nawet do jakiej generacji należy. Jednak nawet gdyby była to jakimś cudem jakaś nowsza i wydajniejsza jednostka, to do dyspozycji dostanie jedynie 4 GB pamięci operacyjnej. Kolejną rzeczą, która powstrzyma użytkowników przed zakupem, będzie pamięć masowa. Do dyspozycji dostaną zaledwie 64 GB pamięci. Najprawdopodobniej będzie to wlutowana kość eMMC.

Zobacz też: Kiedy premiera OnePlusa 8T Pro? Prawdopodobnie nigdy

Fani gier raczej nie będą tym rozwiązaniem oczarowani. Jednak nie po to powstał ten sprzęt. Jednak jeśli nawet ktoś zechce zagrać po ciężkim dniu nauki w swoją ulubioną grę retro to… To musi uruchomić inny sprzęt. Na tym będzie dostępny bowiem jedynie Windows 10S. To oznacza, że użytkownicy dostaną dostęp do aplikacji jedynie z Microsoft Store. Z drugiej strony jakość wykonania ma nie odstawać od droższych odpowiedników. Za prezentację obrazu ma odpowiadać natomiast 12,5-calowy ekran. Wszystko więc zależy od klawiatury, wagi i baterii. Albo będzie to sprzęt, o którym dość szybko zapomnimy, albo świetny konkurent dla Chromebooków w przypadku nauki lub pracy w terenie. Jeśli ktoś jednak potrzebuje laptopa z Windowsem, to powinien poszukać czegoś innego.

Źródło: WindowsCentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.