ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
profil zaufany 12 milionów

Profil Zaufany ma prawie 8 mln użytkowników – to ponad 1/4 dorosłych Polaków

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało zainteresowanie Polaków poszczególnymi e-usługami w trakcie wakacji. Resort podał także, że Profil Zaufany ma już 8 mln użytkowników. Okazuje się, że korzysta z niego ponad 1/4 dorosłych Polaków.

8 mln Polaków ma Profil Zaufany – do czego był on wykorzystywany podczas wakacji?

profil zaufany 8 mln

Podczas tegorocznych wakacji Profil Zaufany założyło dokładnie 624 128 osób. To o niemal ćwierć miliona więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku – przypomina minister cyfryzacji Marek Zagórski. W komunikacie resortu cyfryzacji czytamy, że w lipcu przybyło 322 722 nowych właścicieli Profili Zaufanych (najwięcej – 23 754 – we wtorek 7 lipca), natomiast w sierpniu – 301 406, z czego najwięcej – 21 746 – w poniedziałek 3 sierpnia. Od początku roku Profil Zaufany założyło ponad 3,2 mln Polaków, a łączna liczba użytkowników Profilu Zaufanego to prawie 8 mln.

W te wakacje Polacy najczęściej wykorzystywali Profil Zaufany do wysłania pism ogólnych. W lipcu i sierpniu internauci postanowili wysłać takie pisma 271 709 razy. Popularne były także e-usługi pozwalające zgłosić narodziny dziecka przez internet oraz zameldować i wymeldoweać się online. Zarówno Profil Zaufany, jak i różne e-usługi są coraz popularniejsze. Można tłumaczyć to zjawisko cyfryzacją społeczeństwa, ale nie zapominajmy, że tradycyjne wizyty w urzędzie utrudniały ostatnio wakacyjne wyjazdy oraz pandemia.

Czytaj także: Wiemy, od kiedy będzie można mieć prawo jazdy w telefonie – oto ostateczna data

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że Profil Zaufany jest ważny 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach można także założyć tymczasowy Profil Zaufany – wtedy jest on ważny przez 3 miesiące.

Sprawdź najnowsze wpisy