ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Archos G9 z Androidem 4.0 na początku 2012 roku

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Archos-G9-ICS

Od momentu premiery następcy Gingerbreada większość producentów sprzętu zabrała głos w sprawie ewentualnych aktualizacji systemu do najnowszej wersji. Tym razem wypowiedział się Archos, deklarując wydanie aktualizacji tabletu G9. Kiedy użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich?

Producenci nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami zrezygnowali z deklarowania konkretnych terminów, w przypadku których możemy spodziewać się aktualizacji systemu. W tej chwili najczęściej otrzymujemy potwierdzenie, że oprogramowanie danego urządzenia zostanie zaktualizowane, jednocześnie podając bardzo orientacyjny termin.

Archos również zalicza się do tego grona producentów. Użytkownicy tabletów z serii G9 coraz częściej zadawali pytanie, czy w ogóle Android 3.2 Honeycomb zostanie zaktualizowany do wersji ICS. Francuski producent rozwiał wszystkie wątpliwości, potwierdzając, że 8- i 10-calowe tablety na pewno otrzymają aktualizacje – włącznie z modelami G9, które pojawią się jeszcze na początku roku.

Dość oczywiste było to, że nie padną żadne konkretne terminy, kiedy aktualizacja Androida zostanie udostępniona. Archos poinformował, że najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku. Duży wpływ na to, jak szybko aktualizacja zostanie udostępniona będzie miało to, kiedy uda się rozwiązać pewne problemy.

Na tę chwilę trwają prace nad usprawnieniem działania akceleracji sprzętowej i obsługą sieci 3G. Po rozwiązaniu tych problemów aktualizacja najprawdopodobniej zostanie udostępniona użytkownikom. Archos przygotował nawet specjalne nagranie wideo, które prezentuje 8-calowy tablet z działającym systemem Android 4.0.

Na podstawie nagrania można powiedzieć, że Android 4.0 jest całkiem nieźle zoptymalizowany pod kątem tego urządzenia. Trwające prace nad akceleracją sprzętową mogą oznaczać, że system operacyjny będzie działał jeszcze płynniej – akceleracja ma dość duże znaczenie nie tylko w przypadku aplikacji, czy gier, ale również i systemu operacyjnego.

Źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy