Spotify offline bez abonamentu jest jedną z nowych opcji, którą zaczęła właśnie testować platforma. To spora zmiana, która oczywiście nie musi zostać wprowadzona w życie, bo mówimy tutaj o testach, ale pokazuje, że Spotify  szuka dla siebie nowej drogi. I to może być coś, co faktycznie przyda się platformie.

Spotify offline bez abonamentu

Wprawdzie Szwedzi testują teraz kilka rzeczy, to jednak najciekawszą z nich jest możliwość słuchania Spotify offline bez abonamentu. Użytkownicy, którzy korzystają z darmowej wersji serwisu, będą mogli pobrać treści na swój telefon i słuchać ich przez 30 minut każdego dnia. Taka możliwość była do tej pory dostępna jedynie dla tych użytkowników, którzy korzystają z płatnych planów. Widać Spotify szuka sposobu, by zachęcić niezdecydowanych do tego, by jednak ci przeszli na wersję abonamentową.

Czy takie pół godziny dziennie słuchania muzyki ściągniętej na telefon jest czymś, co przekona użytkowników do założenia płatnego konta? Trudno oceniać, bo Spotify może się to odbić czkawką. W końcu będzie można ściągnąć ulubione utwory lub nowy podcast, przesłuchać i zapomnieć. Widać jednak, że Spotify bardzo chce przekonać do siebie nowych klientów i szuka na to sposobu. Firma pracuje także nad odświeżeniem wyglądu aplikacji w wersji Car Mode. Mają pojawić się tam większe ikony albumów czy utworów. Dojdzie także informacja, że użytkownik może sterować głosowo Spotify z wykorzystaniem Asystenta Google.

Zobacz też: Xbox Series S – cena i wygląd urządzenia zaprezentowane przez Microsoft.

Jeżeli mało wam nowości w Spotify, to firma ma zamiar wprowadzić także tryb karaoke. Będzie można w nim dostosowywać głośność wokalu oraz mieć podgląd na teksty piosenek. Część z tych nowości pojawi się u wszystkich, ale zapewne Spotify offline będzie trafiało na razie tylko do wybranych. Jeżeli firma będzie zadowolona z efektów, to kto wie, czy nie wprowadzi takiej funkcjonalności na stałe.

Źródło: XDA-Developer / Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.