Xbox Series S

Wygląd Xbox Series S i cena – najmniejsza konsola Microsoftu zaprezentowana

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wygląd Xbox Series S nie jest już tajemnicą. Podobnie, jak cena nowej konsoli Microsoftu. Najpierw pojawiły się przecieki, które sugerowały, że cenę poznamy niebawem, a teraz firma z Redmond podała wszystko oficjalnie. Tak prezentuje się najnowsza konsola Microsoftu, a jej cena jest zaskakująco niska.

Wygląd Xbox Series S

wygląd Xbox Series S
Xbox Series S

Zacznijmy od tego, jak prezentuje się nowa konsola Microsoftu. Wygląd Xbox Series S może wydawać się dziwny, bo na boku konsoli pojawiła się ogromna przestrzeń, gdzie umieszczono wloty powietrza. Całość dość mocno odcina się od bryły konsoli, bo zdecydowano się na zrobienie tam innego koloru. Cóż, na grafikach wygląda to dość dziwnie, ale może w rzeczywistości będzie prezentowało się całkiem przyzwoicie. Sama Xbox Series S ma być też najmniejszą z konsol, które wypuści Microsoft, więc jeżeli komuś zależało na oszczędności miejsca na półce, to może być dobry wybór.

Konsola pozbawiona będzie fizycznego napędu, więc dostęp do gier czy filmów, będzie odbywał się za pośrednictwem sieci. Dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku Xbox One S Digital Edition. Urządzenie będzie też miało mniejszą moc, niż Xbox Series X, ale ma oferować ray tracing czy szybki powrót do rozgrywki.

Zobacz też: Konsola Nintendo, która przenosi graczy w przeszłość.

Cena Xbox Series S

Microsoft zdecydował się także na to, by w końcu powiedzieć, ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić. Cena Xbox Series S została ustalona na 299 dolarów, czyli około 1123 złotych. Możemy więc zakładać, że w Polsce za konsolę zapłacimy około 1300-1400 złotych. To taniej, niż można było przypuszczać. Microsoft wyprzedził tym samym Sony, które dalej nie podało ceny PlayStation 5 Digital Edition, ale niewykluczone, że w takim razie niedługo to zrobi.

W przeciekach pojawiły się także informacja o dacie premiery, choć tego Microsoft nie potwierdził. Otóż ta konsola miałaby się pojawić na rynku 10 listopada. Razem z nią także Xbox Series X, którego cena może wynosić 499 dolarów (około 1875 złotych w bezpośrednim przeliczeniu). Te informacje jednak nie są potwierdzone. Jeszcze.

Polska cena Xbox Series S

Microsoft nie czekał zbyt długo i podał także oficjalnie, ile w Polsce zapłacimy za nową konsolę. Cena Xbox Series S w Polsce ma wynosić 1349 złotych.

Źródło: Microsoft Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy