ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Minecraft odciął Andorę od Internetu

Minecraft trafi na PlayStation VR – co ważne, bez dodatkowych opłat

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Minecraft to najchętniej kupowana gra wideo w historii, która według danych z maja sprzedała się już w ponad 200 milionach egzemplarzy. Hit studia Mojang jest dostępny na wszystkich kluczowych platformach, jednak jak się właśnie dowiedzieliśmy, wkrótce zadebiutuje także na PlayStation VR. Dobra wiadomość jest taka, że Minecraft na PSVR będzie darmowy. No, przynajmniej dla wybranych.

Minecraft na PlayStation VR – co, jak i kiedy?

Minecraft PlayStation Vr

Minecraft zadebiutował pod koniec 2011 roku na PC i z czasem sukcesywnie trafiał na kolejne platformy. „Wirtualne klocki” są cały czas szalenie popularne, więc kwestią czasu było zapowiedzenie gry na PlayStation VR. Ekipa z Mojang właśnie poinformowała, że w Minecrafta w wirtualnej rzeczywistości zagramy jeszcze w tym miesiącu, choć dokładnej daty nie poznaliśmy. Co ważne, aktualizacja wprowadzająca obsługę PSVR będzie całkowicie darmowa dla wszystkich, którzy kupili grę na PlayStation 4.

Zobacz także: Konsola Nintendo, której będą ci zazdrościć – Game & Watch: Super Mario Bros.

Minecraft na PlayStation VR będzie w stu procentach tą samą grą, którą znamy i lubimy. Tryb wirtualnej rzeczywistości nie wykastruje hitu Mojangu z żadnej zawartości, która jest dostępna na innych platformach. Co prawda pojawią się małe usprawnienia, ale będą to głównie poprawki związane z interfejsem i ustawieniami VR. Według słów studia, gra będzie miała dwa oddzielne tryby: Immersive i Living Room. Na razie nie wiemy, czym będą się wyróżniać. Czekacie na premierę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy