Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition to specjalna wersja telewizora od Xiaomi, którego normalną wersję można kupić i w Polsce. Trudno oceniać, czy ten konkretny model trafi i do nas, ale byłoby miło. Przynosi kilka ciekawostek, a na dodatek, nie trzeba za niego zapłacić fortuny. Co ciekawego przygotowało dla nas Xiaomi tym razem?

Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition

Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition
Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition

Wprawdzie Xiaomi, jako producent telewizorów, nie jest jeszcze za bardzo znany w Polsce. Ostatnio Łukasz sprawdzał dla was model Mi TV 4S w rozmiarze 65 cali, ale w naszym kraju możemy także kupić wersję Mi TV 4A. I teraz ten właśnie model doczekał się specjalnej wersji, która to pojawi się w dwóch rozmiarach matrycy – 32 oraz 43 cale. Sprzęty zadebiutowały w Indiach, więc jak już wspomniałem, trudno jeszcze oceniać, czy będą dostępne w Polsce. Wprawdzie Xiaomi ostatnio zasypało nas nowymi urządzeniami ze swojego ekosystemu, ale tam akurat nowych telewizorów nie było. Szkoda, bo ten prezentuje się naprawdę ciekawie.

Mniejszy z Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition (32 cale) oferuje rozdzielczość HD (1366×768 pikseli) i tutaj producent chwali się niewielkimi ramkami wokół ekranu. Wyświetlacz ma zajmować bowiem 93 procent frontowego panelu. Drugi z modeli ma ten stosunek jeszcze lepszy, bo na poziomie 95 procent. Oferuje też większą rozdzielczość, bo na poziomie FHD (1920×1080 pikseli). Oba urządzenia mają mieć kąt widzenia 178 stopni. Procesorem zarządzającym został tutaj czterordzeniowy Amlogic Cortex A53 z grafiką Mali-450 MP3. Do tego dochodzi 1 GB RAM oraz 8 GB miejsca na dane. Minus to, co zajmuje system. Telewizory działają na Android TV 9.

Zobacz też: POCO X3 zaprezentowane – świetna specyfikacja i cena poniżej 1000 złotych.

Cena i możliwości

Sprzęty mają wbudowanego Chromecasta oraz system PatchWall, który ma pozwalać na wybieranie produkcji z różnego rodzaju serwisów streamingowych. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki (2×10 W) ze wsparciem dla DTS-HD. Jeżeli chodzi o złącza i łączność, to mamy tam Wi-Fi (tylko 2.4GHz), Bluetooth 4.2, 3 x HDMI (jedno ze wsparciem ARC), 2 x USB, 1 x Ethernet, AV, antenowe oraz wyjście na słuchawki. Za Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition w rozmiarze 32 cali, trzeba zapłacić w Indiach 15999 rupii (około 820 złotych), a za 43 cale 25999 rupii (około 1330 złotych).

Źródło: Xiaomi / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.