Od kilku lat przyjęło się, żeby zwykli użytkownicy mogli testować nowe oprogramowanie, zanim to zostanie udostępnione wszystkim odbiorcom. W ten sposób producenci są w stanie lepiej dopracować swoje modyfikacje i ostatecznie przekazać bezproblemowy produkt. Tak brzmi teoria, która cały czas jest praktykowana. Z racji, że oficjalna wersja Androida 11 jest tuż za rogiem, to wybrani producenci już szykują swoje nakładki, które będą współpracować z nowym Robocikiem. Dlatego łącząc oba fakty, Xiaomi, Oppo i Huawei ogłosiło nabór na testerów.

Czas rozpocząć testy Androida 11 z nakładkami – Xiaomi, Oppo i Huawei poszukują chętnych

Android 11
Fot. Android 11

Naturalnie nie każdy otrzyma możliwość testowania Androida 11 z odpowiednimi nakładkami. W każdym przypadku tylko wybrane modele są uwzględnione na początku. Xiaomi szuka użytkowników Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro, którzy zgłoszą się do 9 września, aby przetestować MIUI 12. W tym celu należy wypełnić następujący formularz. Jeśli zaś chodzi o Oppo to tym razem nową wersję ColorOS producent chce dokładnie sprawdzić z posiadaczami modeli Find X2, Find X2 Pro, Reno3 4G i Reno3 Pro 4G. Tym razem czasu jest mniej, bo termin zamknięcia naboru wypada jutro. Możliwość zgłoszenia i wszelkie szczegóły zostały udostępnione na forum firmy. Na koniec Huawei, który rozgląda się za posiadaczami serii P40, Mate 30 i MatePad Pro. Pula testerów w tym wypadku wynosi 2000 użytkowników na model – zgłoszenia przyjmowane są w klubie do 8 września.

Zobacz też: Co powiesz na smartfona, którego plecy zmieniają kolor?

Naturalnie trzeba pamiętać, że udział w takich testach wymaga znajomości języka angielskiego i stałego informowania o jakości oprogramowania. O ile Huawei napisał wprost, ilu użytkowników szuka, tak pozostali producenci również na pewno mają ograniczoną liczbą testerów. Mimo wszystko zawsze warto spróbować!

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.