Już dzisiaj za pośrednictwem naszego facebookowego profilu informowaliśmy Was o tym, że cena wybranych płatnych aplikacji spadła do 33 groszy. Całe zamieszanie jest efektem świetowania szczególnego wydarzenia – 10 miliardów pobrań aplikacji z Android Market. Symboliczne, okrągłe pobranie zostało wykonane w weekend, co zbiegło się ze złamaniem bariery 1 miliarda pobrań na miesiąc. Promocja obejmuje 10 tytułów dziennie, które możecie przejrzeć tutaj. Okazja trwa jeszcze przez 10 dni, a każdego dnia promocją objęte są inne tytuły, dlatego gorąco zachęcamy Was do codziennego poglądania wyselekcjonowanych aplikacji, a nuż nad zakupem którejś z nich zastanawiacie się już dłuższy czas, a prezent na Mikołajki tylko ułatwi Wam wybór. 

Wielki ukłon Google w stronę użytkowników niesie za sobą coś więcej niż tylko chęć przypodobania się klientom, to także swego rodzaju kampania reklamowa nakręcająca spiralę pobrań, swoją drogą jesteśmy bardzo ciekawi, jaką promocję przyszykuje nam Google na obchody bilionowego pobrania. 

Powyżej możecie zobaczyć grafikę prezentującą jak rozwijała się liczba pobrań, co ciekawe pierwsze miliardowe pobranie zostało dokonane po 22 miesiącach, zaś w ciagu następnych 16 miesięcy liczba pobrań zwiększyła się aż 9-cio krotnie.

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz