W przeszłości niejednokrotnie informowaliśmy już o kontrowersyjnych, internetowych wyzwaniach. Jedno z najnowszych to Benadryl Challenge. Wyzwanie odbywa się na TikToku i polega na przedawkowaniu leków na alergię oraz nagraniu swojej reakcji po tej czynności. Zabawa ma już prawdopodobnie pierwszą ofiarę śmiertelną.

Benadryl Challenge – skąd w ogóle ten pomysł?

benadryl challenge

Benadryl to lek przeciwhistaminowy, który może jednak powodować także senność czy oszołomienie. W przypadku przedawkowania leku efekty mogą być jednak nieco inne – pobudzenie, dezorientacja i halucynacje. Tyle tylko, że różnica między dawką skutkującą halucynacjami osiąganymi przez uczestników wyzwania a dawką śmiertelną leku, jest bardzo niewielka.

Uczestnicy TikTokowego wyzwania najwyraźniej nie zagłębiali się w szczegółowe informacje o działaniu leku i skutkach jego przedawkowania, bo uznali przedawkowywanie Benadrylu i nagrywanie swoich reakcji po tej czynności za stosowną zabawę. Szpital Cook Children’s w Teksasie ostrzegł, że w ciągu tygodnia leczył troje nastolatków z objawami po przedawkowaniu leku. Benadryl Challenge jest łączony także ze śmiercią 15-letniej dziewczyny w Oklahomie. Oficjalna przyczyna jej śmierci nie została jednak podana do publicznej wiadomości. Lekarze ostrzegają przed bardzo groźnym wpływem zbyt dużych ilości leku na serce. Podkreślają także, że dawka, która u jednych będzie tylko wywoływać halucynacje, dla innych może okazać się śmiertelna.

Czytaj także: Chiny nie chcą sprzedaży TikToka – nowe przepisy znacznie ją utrudniają

Niedawno na TikToku pojawił się również Holocaust Challenge. Jego uczestnicy nie stwarzali wprawnie zagrożenia dla siebie lub innych, ale kontrowersje wzbudziło udawanie przez nastolatków więźniów obozu koncentracyjnego.

źródło: self.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.