ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG G4 bezpośrednim konkurentem dla serii Galaxy Note – z jakiego powodu?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g3 stylus

Już lada dzień będziemy witać nowy rok i gdybać, co ujrzymy na targach CES w Las Vegas, które rozpoczną się już 6 stycznia. Z pewnością przedstawione zostaną pierwsze flagowe modele czołowych producentów, których zadaniem będzie pokazanie jakie trendy przygotowywane są na ten rok.

Jednym z urządzeń, które swoją premierę teoretycznie może mieć właśnie w styczniu jest LG G4 chociaż więcej mówi się o targach MWC w lutym. Dzisiaj do Sieci wyciekły informacje, które nieco szokują. Koreańczycy postanowili zmienić kategorię tego urządzenia. Już nie będzie to flagowy smartfon mający konkurować z Galaxy S6, ale z Galaxy Note 4/5. Wszystko za sprawą stylusa, który został stosunkowo niedawno nazwany jako G Pen i tę nazwę właśnie prawnie zastrzeżono. Teraz okazuje się, że to G4 będzie chowało rysik w swojej obudowie, w której znajdzie się jeszcze 5,3-calowy wyświetlacz QHD z jeszcze mniejszymi ramkami, układ Snapdragon 810 z 4 GB RAM oraz 32 GB lub 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika.

Cała ta informacja nabiera sensu jeśli przypomnimy sobie, że LG zaniechało tworzenia smartfonów z dopiskiem „Pro”, a to właśnie one wcześniej stanowiły konkurencję dla rodziny Galaxy Note. Uważacie, że LG jednym urządzeniem jest w stanie pokonać i Galaxy S6 i Galaxy Note 4/5?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy