Messenger to drugi najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie. Na pierwszym miejscu plasuje się oczywiście WhatsApp, w którym Facebook jakiś czas temu wprowadził limit przekazywania wiadomości do maksymalnie pięciu grup jednocześnie. Teraz gigant dodał to samo ograniczenie w Messengerze. Wbrew pozorom, ma to całkiem spory sens.

Limit przekazywania wiadomości w Messengerze – co, jak i dlaczego?

Messenger limit przekazywania wiadomości

Z Messengera korzysta naprawdę wiele osób. To idealna platforma do komunikacji ze znajomymi, ale równie dobrze sprawdza się jako narzędzie do szerzenia dezinformacji. Facebook doskonale o tym wie, dlatego wprowadził limit przekazywania wiadomości. Od teraz pojedynczą wiadomość można jednocześnie przesłać tylko do pięciu osób lub grup. Facebook twierdzi, że celem nowej funkcjonalności jest „spowolnienie rozprzestrzeniania się tzw. fake newsów i szkodliwych informacji, mogących zaszkodzić światu”

Zobacz także: Apple opóźnia ważną funkcję iOS 14 – Facebook ma jeszcze trochę czasu

Firma Marka Zuckerberga zdecydowała się na ten krok pod zarzutami nieradzenia sobie z dezinformacją na swojej platformie. Oczywiście limit przekazywania wiadomości w Messengerze nie rozwiąże całego problemu, który jest o wiele bardziej złożony, ale zdecydowanie można to uznać za krok w dobrą stronę. Jednak jak to mówią – od czegoś trzeba zacząć. Miejmy nadzieje, że z czasem gigant wpadnie na nowe pomysły radzenia sobie z fake newsami, bo w ostatnim czasie rzeczywiście pojawia się ich bardzo wiele. Internet wolny od nieprawdziwych informacji byłby pięknym miejscem.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.