Jeśli chcesz zostać żołnierzem, możesz zgłosić się do Wojska Polskiego przez internet. Właśnie stworzono kolejną możliwość elektronicznego zapisania się do służby wojskowej. Składanie tradycyjnych wniosków do WKU nie jest konieczne, choć wciąż taka możliwość istnieje.

Zapisy do wojska przez internet – jak to działa?

Tradycyjne wnioski składane do Wojskowej Komisji Uzupełnień już od jakiegoś czasu miały alternatywę. Do wojska można było aplikować za pośrednictwem skrzynki ePUAP. Teraz pojawiła się kolejna wygodna metoda.

Teraz osoby zainteresowane służbą wojskową mogą odwiedzić witrynę internetową przygotowaną specjalnie dla nich. To platforma zostanzolnierzem.pl. Po założeniu na niej konta i zalogowaniu się można zgłosić wniosek elektroniczny. Dotyczy to osób, które nigdy w wojsku nie służyły. W ciągu 14 dni od złożenia wniosku osoba zainteresowana otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić. Tradycyjna wizyta w takim centrum jest konieczna w celu dopełnienia formalności i przejścia koniecznych badań. Według zapewnień, kandydaci wszystkie niezbędne formalności zrealizują w takim centrum w ciągu jednego dnia.

Czytaj także: WWF prezentuje „koło ratunkowe” dla neutralności klimatycznej w Polsce

Do tej pory kilkadziesiąt procent potencjalnych kandydatów rezygnowało z ubiegania się o służbę w Wojsku Polskim właśnie ze względu na długotrwałe i skomplikowane procedury – czytamy w komunikacie dowództwa WOT. Odpowiedzią na zgłaszane problemy są zmiany w procesie rekrutacji, w tym ułatwienie zgłaszania się do wojska przez internet.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.