Vivo to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Choć firma nie funkcjonuje jeszcze w Polsce, tak zdecydowanie warto wiedzieć, co ma w rękawie. A ma coś bardzo ciekawego, bo smartfon z pleckami zmieniającymi kolor. To dopiero koncept, ale już teraz robi ogromne wrażenie i dla wielu z pewnością będzie jednym z najciekawszych urządzeń mobilnych, jakie widzieli.

Smartfon Vivo z pleckami zmieniającymi kolor – nadchodzi rewolucja?

Vivo zaprezentowało smartfon koncepcyjny, którego plecki zmieniają kolor po wciśnięciu przycisku. Jak to działa w praktyce, można obejrzeć na powyższym filmie. Urządzenie nie ma jeszcze nazwy ani daty premiery i nie wiadomo, czy w ogóle kiedykolwiek trafi do sprzedaży, choć jest na to spora szansa. Do osiągnięcia tak imponującego efektu Vivo wykorzystało szkło elektrochromowe, czyli to samo, które OnePlus użył do ukrywania aparatu w Concept One.

Zobacz także: Wiko View5 Plus i View5 – dwa ładowania w tygodniu i cena, jak marzenie

Pomysł Vivo spotkał się z fenomenalnym przyjęciem internautów, czemu zresztą trudno się dziwić. Gdyby rozwiązanie stało się standardem w branży, to różne wersje kolorystyczne smartfonów straciłyby sens, bo każdy mógłby dostosowywać wygląd do swoich preferencji jednym wciśnięciem przycisku. Byłaby to prawdziwa rewolucja, która z pewnością ułatwiłaby życie nie tylko użytkownikom, a także producentom, którzy nie musieliby już produkować smartfonów w kilku kolorach. Na razie to wszystko, co wiemy o koncepcie Vivo. Nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieje, że jeszcze o nim usłyszymy.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.