Ciemny motyw w Google Maps jest coraz bliżej, a przynajmniej wiele na to wskazuje. Wprawdzie do pełnoprawnego debiutu jeszcze chwila może minąć, to mimo wszystko w końcu Google zabrało się za jedną ze swoich najważniejszych aplikacji. Kiedy można się spodziewać debiutu funkcji? Jak zwykle to jedna wielka niewiadoma.

Ciemny motyw w Google Maps

Ciemny motyw w Google Maps
Fot. 9to5Google

O tym, że pojawi się ciemny motyw w Google Maps, wiadomo nie od dziś. Samo Google zapowiadało wprowadzenie takiej funkcjonalności w swojej nawigacji, ale temat jakby przycichł. Wprawdzie same mapy zostały solidnie przebudowane, a co chwila wprowadzane są jakieś nowości, to ciemnego motywu może brakować. Owszem, można powiedzieć, że mamy jego namiastkę w nawigacji, kiedy prowadzimy, ale jednak to nie to samo, co możliwość włączenia zupełnie nowego wyglądu. Samo przerobienie Google Maps na Ciemny motyw to znacznie więcej pracy, niż w przypadku innych aplikacji giganta.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Trzeba przecież zmienić wszystko, co widzi się na samej mapie, czyli nazwy ulic, punkty zieleni i tak dalej. Wygląda jednak na to, że nadciągają zmiany, bo w wersji 10.50 aplikacji, redakcja 9to5Google znalazła zapis, który wygląda jak przymierzanie się do wprowadzenia trybu ciemnego. Mają pojawić się opcje, które sprawią, że użytkownik będzie mógł wybierać, jak ma wyglądać jego nawigacja. Będą to: Motyw telefony, Ciemny motyw i Jasny motyw. Pojawiły się także nowe zestawy ikon, które zostały przeprojektowane tak, by pasować do ciemnego motywu samej aplikacji.

Zobacz też: Opłaty za parkowanie w Google Maps już są, ale nie u nas.

Dalej nie wiadomo, kiedy dokładnie miałby się pojawić taki motyw w Google Maps, ale widać, że firma jednak o tym nie zapomniała. Tylko czy faktycznie jest on potrzebny? W nocy aplikacja przełącza się automatycznie na podobne rozwiązanie, a w dzień chyba wygodniej podróżuje się z jasną nawigacją. Oczywiście to kwestia preferencji użytkownika, ale mimo wszystko, dobrze mieć wybór. Zobaczymy, co dalej z tym będzie.

Źródło: 9to5Google / Twitter

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.