ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
blackrock android

Te aplikacje mogą zwiększyć twój rachunek za telefon o kilkaset złotych. Natychmiast je usuń!

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Google Play to oficjalny sklep z aplikacjami Androida, który chwali się ogromnym wyborem oraz dużym bezpieczeństwem. Niestety okazuje się, że użytkownicy po zainstalowaniu danej aplikacji na swoim smartfonie nie zawsze mogą spać spokojnie. Zagrożenie, które odkryte zostało w sześciu aplikacjach przez firmę Pradeo pokazuje, jak łatwo można okraść dziesiątki tysięcy osób i przez długi czas pozostać niezauważonym.

W Google Play odkryto 6 złośliwych aplikacji. Należy je usunąć!

android malware anubis

Eksperci z laboratorium Pradeo odkryli w Google Play sześć aplikacji, w których kodzie odkryto złośliwe fragmenty. Rodzina zagrożeń tego typu przez badaczy nazwana została jako „Joker” i określa programy, które wykorzystują nadmierne uprawnienia do symulowania kliknięć, by zapisywać użytkownika na płatne usługi subskrypcyjne. Co najgorsze, kod w złośliwych aplikacjach jest tak krótki i dobrze ukryty, że zabezpieczenia sklepu Google Play nie są w stanie go wykryć. Poniżej prezentuję listę aplikacji, które mogą zwiększyć wasz rachunek za telefon o kilkaset złotych:

  • Safety AppLock (applock.safety.protect.apps)
  • Convenient Scanner 2 (com.convenient.scanner.tb)
  • Push Message-Texting&SMS (sms.pushmessage.messaging)
  • Emoji Wallpaper (tw.hdwallpaperthemes.emoji.wallpaper)
  • Separate Doc Scanner (sk.pdf.separatedoc.scanner)
  • Fingertip GameBox (com.theone.finger.games)

Czytaj także: Uber pojawia się w dwóch dużych polskich miastach.

Warto wspomnieć, że programy, które widzicie powyżej, zostały pobrane przynajmniej kilkaset tysięcy razy, lecz zostały już usunięte z Google Play. Wciąż znajdują się jednak na smartfonach i tabletach użytkowników. Jeśli zatem posiadacie je na swoim urządzeniu, to natychmiast się ich pozbądźcie. Zachowajcie ostrożność!

Źródło: Pradeo

Sprawdź najnowsze wpisy