Honeycomb 3.2 dla HTC Flyera

2 minuty czytania
Komentarze
HTC_Flyer_pl

Opinie na temat 7-calowego Flyera są dość mocno podzielone – wszystko za sprawą dość wysokiej ceny tego urządzenia. Inną często wymienianą wadą tabletu HTC była wersja systemu. Kwestią czasu było jednak to, kiedy tajwański koncern udostępni odpowiednią aktualizację.

Początkowo HTC Flyer działał pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread. W tym samym czasie na rynku dostępnych było już kilka tabletów, które nie tylko były tańsze, ale pozwalały na korzystanie z możliwości, jakie oferuje system Honeycomb. Ze strony użytkowników coraz częściej padały pytania, kiedy HTC zamierza zaktualizować oprogramowanie.

Powodem takiej, a nie innej decyzji odnośnie zastosowania Gingerbreada zamiast Honeycomba, były problemy z kompatybilnością. Część osób z pewnością pamięta, że do momentu wydania Honeycomba 3.2 producenci mieli poważne problemy z przygotowaniem 7-calowego tabletu. Z czasem użytkownicy coraz bardziej zaczynali naciskać na HTC.

Okazuje się, że całkiem niespodziewanie tajwański producent udostępnił aktualizację do Honeycomba 3.2 dla Flyera. Nowa wersja oprogramowania w pierwszej kolejności trafiła do francuskich użytkowników Flyera w wersji 3G. Użytkownicy z Polski również powinni mieć już dostęp do najnowszej wersji systemu Honeycomb.

Osoby, które są posiadaczami Flyera w wersji WiFi będą musiały poczekać na udostępnienie aktualizacji dla swoich tabletów. Z zapowiedzi HTC wynika, że czas oczekiwania nie powinien być zbyt długi i wkrótce Flyer WiFi również będzie miał możliwość instalacji ostatniej wersji systemu Android Honeycomb.

Sama aktualizacja odbywa się za pośrednictwem OTA. Pierwsze opinie na temat Honeycomba na Flyerze są bardzo pozytywne. Proces aktualizacji przebiega sprawnie i bezproblemowo. Użytkownicy wspominają o dość wyraźnym wzroście wydajności, co bez wątpienia przekłada się na znacznie większą przyjemność użytkowania takiego urządzenia.

Aktualizacja oprogramowania jest oznaczona numerem 3.55.405.1, a do pobrania jest aż 210 MB – w związku z tym zdecydowanie zaleca się wykorzystanie sieci WiFi.

źródło: AndroidCommunity

Motyw