Uber to najpopularniejsza aplikacja do przewożenia osób na świecie. Firma działa w wielu państwach, wliczając w nie także Polskę. Jeśli chodzi o nasz kraj, to dotychczas przewozy funkcjonowały jedynie w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Częstochowie, Łodzi, Radomiu, Wrocławiu, Trójmieście i na Śląsku. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Ubera można już zamawiać w dwóch nowych miastach. To wspaniała wiadomość dla ich mieszkańców i nie tylko.

Uber w nowych miastach Polski

Uber szczecin

Uber cieszy się naprawę wieloma użytkownikami, czemu zresztą trudno się dziwić, bo przejazdy często są znacznie bardziej opłacalne w porównaniu z tradycyjnymi taksówkami. Firma cały czas się rozwija, więc jej pojawienie się w kolejnych miastach Polski było tylko kwestią czasu. Od teraz z Ubera można już korzystać w Lublinie i Szczecinie. Nie bez powodu gigant wybrał akurat te lokalizacje, bo mieszka w nich kolejno ok. 340 i 410 tysięcy osób.

Zobacz także: Škoda Enyaq iV – elektryczny crossover na miarę naszych czasów

Oczywiście wszystko działa dokładnie tak samo, jak w wielu innych miastach – w aplikacji wystarczy wpisać lokalizację docelową, zaakceptować przejazd i poczekać na przyjazd kierowcy. Możemy być niemal pewni, że na Szczecinie i Lublinie ekspansja Ubera się nie skończy. Z czasem firma z pewnością odwiedzi kolejne lokalizacje, choć raczej mowa tu jedynie o dużych miastach, w których żyją setki tysięcy osób. Korzystacie z opisywanej aplikacji? Korzystacie z opisywanej aplikacji, czy może jeździcie zwykłymi taksówkami? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Uber

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.