ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Opłata parkingowa w Google Maps

Opłata parkingowa w Google Maps – firma wprowadza zmiany, choć nie u nas

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Opłata parkingowa w Google Maps zaczyna być właśnie wprowadzana w Stanach Zjednoczonych. Wprawdzie tylko w jednym mieście, ale to dopiero sam początek tego, co Google planuje. Będzie można więc płacić za postój w miejscach objętych strefą płatnego parkowania, bez konieczności posiadania zewnętrznej aplikacji. I z wykorzystaniem Google Pay.

Opłata parkingowa w Google Maps

Opłata parkingowa w Google Maps
Fot. Google Maps

Coraz więcej funkcji pojawia się w nawigacji Google, która dostępna jest praktycznie na każdym telefonie z Androidem. Widać, że firma chce tym samym zająć jak największą część rynku dla siebie. I z każdą kolejną nowością tylko nas w tym utwierdza. Wprawdzie ta, która opisywana jest tutaj, wprowadzona zostanie na terenie Stanów Zjednoczonych, to niewykluczone, że takich współprac w przyszłości będzie więcej. I to byłoby świetne rozwiązanie, bo sprawiałoby, że nie trzeba byłoby korzystać z kolejnej aplikacji na smartfonie. Wszystko byłoby zintegrowane w Google Maps.

W tym przypadku opłata parkingowa w Google Maps zintegrowana jest z rozwiązaniem firmy Passport. Nowa funkcja pojawi się w mieście Austin w Teksasie i pozwoli na wnoszenie opłat parkingowych, bez konieczności używania aplikacji ParkATX. W momencie, kiedy użytkownik się zatrzyma i będzie chciał uiścić opłatę, w Google Maps pojawi się odpowiednie pole do tego zrobienia. Dalej trzeba będzie tam wpisać numer strefy parkingowej oraz wybrać rodzaj pojazdu. Cała płatność ma się jednak odbywać z wykorzystaniem Google Pay i w obrębie jednej nawigacji.

Zobacz też: Oto Galaxy Book Flex 5G, czyli nowy laptop inny, niż wszystkie.

Więcej lokalizacji, gdzie będzie można korzystać z funkcji, pojawi się w najbliższym czasie. Dalej jednak mówimy o Stanach Zjednoczonych. Trzeba mieć nadzieję, że Google postara się wejść we współpracę także z innymi firmami. Wprowadzenie możliwość płacenia za parkowanie w ten sposób, dużo by to ułatwiło.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy